Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Zuska, Zach a Hrubý na ME 2019 v Rakousku – Zuska šestý

29.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Jiří Zuska

Jiří Zuska

EGA – Mistrovství Evropy amatérů, Attzenbrugg, Rakousko (26. – 29.6.2019)

Sobota – finálové kolo
Jiří Zuska z GC Podbořánky ukončil své skvělé vystoupení na Mistrovství Evropy nejlepším výkonem čtyř dnů. Hrál o jeden úder lépe než ve třetím kole, 68 úderů s pěti birdie a jedním bogey, čtyři pod par. S celkovým skore  71,72,69,68 získal pro české barvy hrdé umístění v Top 10 na děleném 6.místě (-8).

Mistrem Evropy se stal Němec Matthias Schmid z GC Herzogenaurachge (-15). Stříbrnou medaili získal Skot Euan Walker z Kilmarnocku (-12). Bronz si z Rakouska odváží Angličan Benjamin Jones z Northamptonshire County GC (-9).

Konečné výsledky

Skorkarty Jiřího Zusky

ZuskaSkoreMEAT2019b

.

.

Jiří Zuska

Jiří Zuska

Pátek – 3. kolo
Češi předvedli ve třetím kole skvělé výkony.
Jiří Zuska zahrál svůj zatím nejlepší výkon 69 ran se sedmi  birdie dvěma bogey a jedním double bogey a vylétl o 19 pozic na 13. místo (-4).
Petr Hrubý se ve třetím kole chytil, zahrál čistých šest birdie, 67 ran, a vysunul se o padesátku míst do sedmé desítky pořadí (+4). Na projití cutem to však nestačilo, zůstal ránu za postupem, hranice je na hodnotě +3.
Šimon Zach překonal krizi a zlepšil se o celých deset úderů. Hrál čisté tři birdie, 69 ran a vytáhl se o třicítku míst na začátek druhé stovky pořadí (+9). Ztráta z předchozích kol je však příliš velká a Zach na ME skončil.

Leaderboard

.

Jiří Zuska

Jiří Zuska

Čtvrtek – 2. kolo
Jiří Zuska je stále nejlepším Čechem, přestože hrál o ránu víc, 72 ran, v paru. Polepšil si o jednáct pozic a vystoupal na 32. místo (-1).
Hrubý zahrál o tři rány lépe, 75, a povýšil devět míst na 120. místo (+9).
Šimon Zach je v krizi a propadá se výsledovkou. Hrál 79 ran a klesl o osmnáct příček na 135. místo  (+12).

Vede Angličan Harry Hall (-8). Druhou příčku dělí Holanďan Jerry Ji, Angličan Joseph Long a lídr prvního kola Australan Blake Windred (všichni -7).

Leaderboard

.

Jiří Zuska, Petr Hrubý, Šimon Zach

Jiří Zuska, Petr Hrubý, Šimon Zach

Středa – 1. kolo
Nejlépe z Čechů začal Jiří Zuska. Hrál šest birdie, bogey a dvě double bogey, 71 ran, jednu pod par. Patří mu 43. místo (-1).
Nedařilo se dalším dvěma českým reprezentantům. Šimon Zach zapsal dvě double bogey, čtyři bogey a tři birdie, 77 pět nad par a postavil se na 117. místo (+5). O ránu víc hrál Petr Hrubý a je na 129. místě (+6). První devítku hrál v paru, vysoké skore mu naskákalo v druhé devítce, kterou hrál šest nad.

Vedou Australané Blake Windred a Daniel Hillier se skore -6.

Leaderboard

.

Jiří Zuska, Petr Hrubý, Šimon Zach

Jiří Zuska, Petr Hrubý, Šimon Zach

Úvod
Amatéři Jiří Zuska, Šimon Zach a Petr Hrubý se účastní Mistrovsví Evropy mužů v rakouském Attzenbruggu. Šimon Zach má bronzovou medaili z evropského šampionátu 2016 v Estonsku. Nyní má jednu z posledních šancí na amatérský titul, protože přechází k profesionálům.

Na startu bude 144 hráčů. Cut pro 60 hráčů bude proveden po třetím kole.

„Hřiště jsme našli ve výborném stavu,“ hlásil Jiří Zuska webu ČGF. „Greeny moc pěkné a podle všeho ještě budou zrychlovat. Jen uvidíme, co s průběhem udělá velké vedro, které zde už nyní panuje a má se ještě stupňovat.“

Hřiště Diamond Golf Clubu v Atzenbruggu ležící pár set metrů od Dunaje. Je tradičním dějištěm Lyoness Open série European Tour, který hrají čeští profesionálové. Má tři velké vodní plochy, kolem kterých se obtáčí polovina jamek. Par je 72 a délka z černých odpališť 6.766 metrů.  Hřiště  sousedí s uhelnou elektrárnou Dürnrohr a lemuje ho vlečka, která prochází částí hřiště.

Leaderboard

Odkazy:     Diamond CC       Hřiště na satelitní mapě    Stránky mistrovství

.