Ženský golf ožívá v St Andrews

28.03.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pro ženy golfistky a fanoušky ženského golfu se letošní rok zdá být ideálním časem na návštěvu takzvané „kolébky golfu“.

Turnaj Women´s British Open se letos bude hrát na tradičním Old Course v St Andrews od 1. do 4. srpna. A to teprve podruhé v historii. Aby toho ale nebylo málo, Britské Golfové muzeum, které se nachází nedaleko Old Course, představí exhibici Ladies First. Jak už samo jméno napovídá, výstava se zaměřuje na prvopočátky ženského golfu.

Vše bylo připraveno ve spolupráci se studenty University of St Andrews, kteří studují program Museum and Gallery Studies, což jsou v překladu muzejní studia. Na výstavě Ladies First budou k vidění i historické artefakty, umění a samozřejmě fotografie, které slibují znovunavrácení některých klíčových momentů a osob historie ženského golfu.

V okolí je také mnoho dalších hřišť, na kterých by stálo za to si zahrát. Takže pokud jste zvažovali, že byste v blízké době vyrazili do St Andrews, proč to zbytečně dále odkládat, když tento rok se zde děje tolik věcí. Zdá se, že nadešel správný čas.

 

Aneta Zárubová