Ženský golf má novou světovou jedničku

23.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí

V pondělí se japonská golfistka Ai Miyazato probudila jako oficiálně nejlepší světová hráčka. Splnila si tak cíl, který si dala v roce 2006, když se poprvé odstěhovala do USA a měla možnost sledovat hráčky, jako Annika Sorenstam a Lorena Ochoa z blízka.

“Stále tomu nemohu uvěřit,” svěřila se rozzářená Miyazato po turnaji Shoprite LPGA Classic v New Jersey minulý týden. V posledním kole turnaje zahrála 64 ran a celkové skóre, 197 ran (-16) jí přineslo vítězství.  Byla to již pátá výhra, kterou Miyazato na LPGA Tour získala během pouhých dvanácti měsíců a poprvé také zvítězila na americké půdě.

Jiyai Shin, které první místo patřilo během minulých dvou měsíců, musela před dvěma týdny odstoupit, kvůli zánětu slepého střeva. Jsou tu ale ještě Suzann Pettersen, Cristie Kerr a Yani Tseng, také jen nepatrný kousek od vrcholu. Je tedy možné, že se jméno u prvního místa v ženském golfu ještě několikrát před koncem sezony změní. Nyní je to Miyazato, kdo o titul může přijít. Zatím ale nevypadá, že by se ho v brzké době chtěla vzdát.