Žena omylem zaparkovala v bunkeru

22.06.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ve státě Massachusetts se jedné ženě podařil opravdu kuriózní řidičský kousek. Skoro by se dalo říct, že ještě posunula debatu o GPS a laserovým Rangefinderech pro golfisty na jinou úroveň, když svým vozem v pondělí večer vjela do bunkeru u greenu na hřišti Whitinsville Golf Club ve státě  Massachusetts rychlostí 72 kilometrů za hodinu. Všeho se ujala policie a Patricia Maione, ona zázračná žena již vypověděla, že dělala jen to, co jí říkala její navigace ve voze.

Šestačtyřicetiletá žena polici řekla, že jí navigace z ničeho nic řekla, aby zahnula doleva a ona ji poslechla. Zajela tak do kukuřičného pole a následoval průjezd na golfové hřiště. Policejní mluvčí se ale nechal slyšet, že žena řídila v podnapilém stavu. V autě vyšetřovatelé navíc našli otevřenou lahev alkoholu.

Protože nikdo během její zběsilé jízdy jako zázrakem nebyl zraněn, policie a mnozí další se ženinou výpovědí trochu bavili. Nyní víme, že nemůžeme slepě důvěřovat svým GPS navigacím, protože by nás to také mohlo dovést místo domů do písčité překážky na hřišti. Bunker se nicméně opět ukázal jako překážka efektivní, žena už z něj nevyjela. Policejní šetření prokázalo, že Maione měla ještě na hřišti i po průjezdu přes kukuřici rychlost 75 km/h.

Na hřišti ještě byli poslední golfisté, ale nikomu se nic nestalo. Maione tak skončila jen s vysokou pokutou a podmínkou, že jí nikdy nesmí přistihnout za volantem znovu s alkoholem v krvi.

Aneta Zárubová