Žena byla kvůli poznámce o golfu na Twitteru vyhozena

12.06.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ve čtvrtek se zprávou o vyhazovu ženy, které se stal Twitter v práci osudným, přišla agentura AP. Vypadá to, že člen kongresu Spojených Států, Anthony Weiner, není zdaleka jediným, kdo se kvůli své poznámce na Twitteru tento týden, dostal do potíži v zaměstnání.

Podle AP byla specialistka na sociální sítě Vanessa Williams z Bethlehemu odvolána ze své pozice v agentuře Lehigh Valley Economic Development Corporation zabývající se ekonomickým vývojem. Williams dostala výpověď  hned poté, co na oficiální stránku společnosti na Twitteru dala následující větu:“Dnes začíná režim letních hodin, což znamená, že z práce jdeme v poledne. Mnozí jdou jistě na golf. Také máte letní hodiny? Co děláte vy?“

Mnozí se domnívají, že celý příběh je ještě trochu jiný. Poznámka Williamsové o golfu není totiž nijak škodlivá či závažná. Pokud byla opravdu vyhozena za takovou drobnost, jako je osvětlení golfových zvyků svých kolegů a kolegyň v jejich volném čase, celý příběh je jedním z nejabsurdnějších, jaké byly v poslední době publikovány.

Je tedy otázkou, jestli šlo o lekci v nebezpečné sféře sociálních médií, či o velmi přehnanou reakci vedení firmy.


Aneta Zárubová