Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zbraslavské děti trénují na Floridě

12.03.2011 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

První třetinu měsíčního pobytu ve Vero Beach na Floridě mají za sebou členové Golfové akademie Alexe Čejky. Desítka dětí ze Zbraslavi tráví březen na domovském hřišti Ivana Lendla. Trénují tu pod vedením Magnuse Karlssona, Head Pro Champions Academy Ivana Lendla, a Petra Štrougala, Head Pro Golfové akademie Alexe Čejky. Tréninkový program připravili oba profesionálové společně – děti trénují dvakrát denně ve skvělých podmínkách v privátním resortu Hawk´s Nest. V pátek 11. března se česká výprava navíc byla podívat v Miami na turnaj WGC Cadillac Championship, v němž hraje kompletní světová špička včetně Martina Kaymera, Lee Westwooda, Tigera Woodse, Phila Mickelsona, Ernie Else a mnoha dalších. Všechny špičové hráče děti sledovaly na driving range, samozřejmě se houfovaly u Tigera Woodse a většina pak šla s jeho flajtem. Byl to pro ně neskutečný zážitek.

 Hřiště Hawk´s Nest hrály zbraslavské děti zatím jen třikrát – maximální důraz je kladen na trénink krátké hry, puttování a nácvik správné techniky švihu. Po skončení hry se diskutuje o nedostacích nebo se chválí povedené údery. Zásadní postřeh – Magnus Karlsson se velmi rozčiloval, když na začátku viděl české děti odpálit na driving range dvacet míčů za pět minut. Trvá na tom, aby každé ráně předcházela rutinní příprava držení hole, úprava postoje, minimálně dva cvičné švihy a pak teprve odpal.

 Kromě golfu se děti musí i denně učit. Pro ředitele Golfové akademie Alexe Čejky Tomáše Slavíčka je někdy až nadlidský úkol zkontrolovat, zda děti splnily všechny úkoly, které jim jejich učitelé zadali. Radost však má z toho, že všechny mluví dobře anglicky a chovají se vzorně.

Z Floridy zdraví
Tomáš Slavíček