Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zážitky z Maroka

07.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klářin výkon na turnaji v Maroku byl opravdu fenomenální a kromě dobrých výsledků si z něj odnesla i mnoho zkušeností. Organizátoři nic nepodceňovali a o hráčky se starali dokonale. O tom svědčí i fakt, že nás každý den na hřiště doprovázela policejní eskorta.

Provoz v Maroku je takový všelijaký, lidé si na silnici jezdí, jak chtějí, přejíždí z pruhu do pruhu a dorozumívají se mezi sebou jen hlasitým troubením. Blinkry nikdo moc neřeší a tak bylo bezpečnější, když nás z hotelu na hřiště každý den doprovázel tam i zpět mávající policista na motorce.

Dopravu na hřiště měla LET také výborně vymyšlenou, mikrobus s golfistkami odjel hned, jak se naplnil. V klubu bylo již vše připravené, nechyběly nekonečné zásoby vody, které není ve vedrech nikdy dost. Jakmile přišla hráčka na driving, přiběhl k ní místní nosič míčků a nasypal ji míčky pro odpalování. Byli neuvěřitelně všímaví, donesli hned nové míče, jakmile si všimli, že hráčka už jich má jen několik.

Na hřišti mohla hráčka odkudkoliv zavolat na rozhodčí, když si nevěděla rady, hned u ní byli. Na tour jsou opravdu přísní, přesvědčila se o tom i britská hráčka Tara Dyer Smith, která byla diskvalifikovaná kvůli počtu holí ve svém bagu. Omylem v něm zapomněla hůl navíc. Všimly si toho její kolegyně, které vše oznámily LET. Člověk si zkrátka musí dávat na takové věci velký pozor.

Hráčky musejí být opatrné i na to, co se týče léků, které berou během turnajů. LET má list zakázaných látek, na které poté dělají i průběžné testy. Klára měla před třetím kolem trochu problém s uchem, po vysvětlení problému nám doktor, který pro tour v Maroku pracoval, dal léky proti bolesti, ale po chvíli přiběhl, že kvůli obsaženým účinným látkám Klára lék brát nemá. Trochu nás to vyděsilo, ale alespoň máme zkušenost pro příště a složení všech léků se musí bedlivě hlídat.

Byli jsme se i trochu porozhlédnout po Agadiru, bydleli jsme v rezortní čtvrti, tudíž jsme pravé Maroko až tak úplně nezažili. Jednu věc jsme se ale naučili, musí se tu smlouvat. Volné chvíle mezi koly jsme trávili převážně v hotelu u bazénu a hrou ping pongu, což bylo dobré na odreagování. Teď už se zas těšíme na další turnaj na jihu Francie, La Nivelle Ladies Open série Let Access.

Aneta Zárubová