Zase jedno premiérové vítězství na PGA Tour. Do řad držitelů turnajových titulů vstoupil D.A. Points

14.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

D.A. Points

Jsou skoro stejně staří s Tigerem Woodsem, ale jejich kariéry se brzy rozešly. Darren Andrew Points prohrál s pozdějším golfovým fenoménem ve čtvrtfinále amatérského mistrovství USA v roce 1996 a trvalo mu roky, než se dostal mezi elitu svého sportu. Teď tam patří definitivně, protože získal premiérové vítězství na US PGA Tour.

Turnaj Pebble Beach National Pro-Am vedl po tři kola Steve Marino, ale po sobotě už jen díky dvěma naprosto výjimečné první polovině. Sobotní kolo zahrál v plusu a ani finálový den neznamenal pro lídra nic než velký stres a vypětí. Američan se sesypal na závěrečné jamce, kde se ocitl dvakrát v bunkeru a dostal trestnou ránu. Bylo z toho triple bogey a sešup na dělené čtvrté místo.

Cestu nahoru si proklestil Hunter Mahan. Rydercupový reprezentant Spojených států zapsal v neděli sedm birdie a jedno bogey. Jeho nejlepší výkon na turnaji s dotací 6,3 milionu dolarů mu pomohl o devět příček výš na konečné druhé místo.

Lepší byl ale nakonec o dvě rány D.A. Points. Čtyřiatřicetiletý golfista, na jehož kontě bylo až doposud jedno třetí místo ze sezony 2009, kdy poprvé a naposledy překročil roční výdělek ve výši milionu dolarů, se propracoval na skóre -15. Teď získal jen tady 1,116 milionu. “Pebble Beach je to nejsymboličtější místo v Americe, kde se hraje golf. Vyhrát tady, to je splněný sen a já jsem vděčný za to, že jsem tu možnost dostal,” překypoval emocemi Points.

Od eaglu na čtrnácté jamce nebylo v silách žádného účastníka turnaje vítěze ohrozit. “Ten míč dopadl do roughu před greenem, ale poskočil a pak se dokutálel až do jamky. Byla to milionová rána,” ulevil si Points.

A nebylo to ani v silách Phila Mickelsona. Favorit zapsal v posledním kole 71 ran (-1) a obsadil dělené deváté místo.

Úsilí Alexe Čejky konečně vyhrát turnaj PGA Tour vzalo za své na druhé devítce. Dvojicí birdie na jakách číslo 8 a 9 přiživil německý profesionál českého původu své naděje, že by se posunul na samotnou špici leaderboardu, ale pak se vše zvrtlo.

Pár bogey na třináctce a patnáctce Čejkovo denní skóre vrátil na even par a pak se mariánskolázeňský rodák připravil o umístění v top 10 na předposlední tříparové jamce. Trefil bunker a z něj vyhrál míč do roughu. Bylo z toho double bogey, konečný výsledek -5 a dělené 21. místo.