Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zase jedno premiérové vítězství na PGA Tour. Do řad držitelů turnajových titulů vstoupil D.A. Points

14.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

D.A. Points

Jsou skoro stejně staří s Tigerem Woodsem, ale jejich kariéry se brzy rozešly. Darren Andrew Points prohrál s pozdějším golfovým fenoménem ve čtvrtfinále amatérského mistrovství USA v roce 1996 a trvalo mu roky, než se dostal mezi elitu svého sportu. Teď tam patří definitivně, protože získal premiérové vítězství na US PGA Tour.

Turnaj Pebble Beach National Pro-Am vedl po tři kola Steve Marino, ale po sobotě už jen díky dvěma naprosto výjimečné první polovině. Sobotní kolo zahrál v plusu a ani finálový den neznamenal pro lídra nic než velký stres a vypětí. Američan se sesypal na závěrečné jamce, kde se ocitl dvakrát v bunkeru a dostal trestnou ránu. Bylo z toho triple bogey a sešup na dělené čtvrté místo.

Cestu nahoru si proklestil Hunter Mahan. Rydercupový reprezentant Spojených států zapsal v neděli sedm birdie a jedno bogey. Jeho nejlepší výkon na turnaji s dotací 6,3 milionu dolarů mu pomohl o devět příček výš na konečné druhé místo.

Lepší byl ale nakonec o dvě rány D.A. Points. Čtyřiatřicetiletý golfista, na jehož kontě bylo až doposud jedno třetí místo ze sezony 2009, kdy poprvé a naposledy překročil roční výdělek ve výši milionu dolarů, se propracoval na skóre -15. Teď získal jen tady 1,116 milionu. „Pebble Beach je to nejsymboličtější místo v Americe, kde se hraje golf. Vyhrát tady, to je splněný sen a já jsem vděčný za to, že jsem tu možnost dostal,“ překypoval emocemi Points.

Od eaglu na čtrnácté jamce nebylo v silách žádného účastníka turnaje vítěze ohrozit. „Ten míč dopadl do roughu před greenem, ale poskočil a pak se dokutálel až do jamky. Byla to milionová rána,“ ulevil si Points.

A nebylo to ani v silách Phila Mickelsona. Favorit zapsal v posledním kole 71 ran (-1) a obsadil dělené deváté místo.

Úsilí Alexe Čejky konečně vyhrát turnaj PGA Tour vzalo za své na druhé devítce. Dvojicí birdie na jakách číslo 8 a 9 přiživil německý profesionál českého původu své naděje, že by se posunul na samotnou špici leaderboardu, ale pak se vše zvrtlo.

Pár bogey na třináctce a patnáctce Čejkovo denní skóre vrátil na even par a pak se mariánskolázeňský rodák připravil o umístění v top 10 na předposlední tříparové jamce. Trefil bunker a z něj vyhrál míč do roughu. Bylo z toho double bogey, konečný výsledek -5 a dělené 21. místo.