Zápas PGA Championship s olympiádou o televizní sledovanost

16.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Championship mělo letos od roku 2008 nejnižší televizní sledovanost. Rory McIlroy sice v neděli pozdvihl svoji hru, ale sledovanost turnaje na kanálu CBS pozvednout nezvládl ani on. Není se čemu divit, přenos z turnaje běžel současně s vysíláním posledního dne olympijských her.

Podle agentury Sports Media Watch byla letošní sledovanost o devět procent nižší než minulý rok a dokonce o dvaadvacet procent nižší než v roce 2010. V roce 2008 nastala podobná situace jako letos, vysílací časy olympijských her a turnaje také kolidovaly, ale i přesto byla tehdejší sledovanost vyšší. Oproti tomu agentura zjistila, že rekordním rokem byl rok 2009, kdy Tiger Woods prohrál v duelu s Y.E. Yangem. Jejich bitva tehdy k obrzovkám přilákal k obrazovkám rekordní počet diváků a také přítomných bylo téměř dvakrát tolik co letos.

Pro PGA to ale nejsou jen špatné zprávy, vysílání posledního dne turnaje stále ještě přilákalo více televizních diváků než letošní British Open na ESPN, které bylo znevýhodněno brzkým ranním vysílacím časem.

 

 

 

Aneta Zárubová