Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Záhadný golfista Kim Čong-il

21.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ukázalo se, že zesnulý severokorejský vůdce, Kim Čong-il byl famózním golfistou, alespoň tuto zprávu přinesl server espn.com. I když Kim Čong-il měřil pouhých 157 centimetrů, dokázal golfový míček odpálit až nadpřirozeně daleko. Jistě mu v tom pomohly i jeho nadpřirozené schopnosti. Za svou výšku se ale zřejmě styděl, do bot mu tak vyráběli speciální podrážky, které ho dělaly vyšším, a proto mu také si tupírovali účes.

Málokdo ví, že Když se v Pchjongjangu v roce 1994 otevřelo první golfové hřiště, právě on byl prvním, kdo si při slavnostním otevření na něm mohl zahrát. Tehdy se stal ale golfový zázrak. Kim Čong-il na osmnáctijamkovém hřišti zahrál 38 ran pod par. To, ale zdaleka není vše, během hry se mu podařilo zahrát 5 hole-in-one, a přitom měl tehdy hůl poprvé v ruce. Nevěříte? Jeho sedmnáct bodyguardů mu to dosvědčilo. Kam se hrabe Tiger Woods nebo Rory McIlroy, takový výsledek nezahrají ani po čtyřech kolech a natož po jednom.

Jako mnoho profesionálních golfistů se severokorejský vůdce hodně zabýval zdravým životním stylem. Na jeho zdraví neustále dohlížel tým dvou set odborníků, kteří pro něj připravovali speciální stravovací program, který mu měl zaručit dlouhý život, prozradil jeden z jeho osobních lékařů. V Severní Koreji se zkrátka dějí věci. Kim Čong-il také dokázal podle legendy pouhými myšlenkami ovládat počasí. O jeho nadlidských schopnostech hovoří také záznamy, podle kterých za tři roky studií na univerzitě sepsal minimálně 1500 knih. Neuvěřitelné.


Aneta Zárubová