Záhada: kdo vlastně zdržoval Woodse?

30.01.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pomalý flight Fritsch, Marino, Compton zdržel Woodse.

Tři hodiny a 51 minut na jedenáct jamek. „Druhou devítku jsme hráli přes tři hodiny a to jsou na ní tři trojpary,“ potvrdil Tiger Woods. Nestěžoval si. Sice ztratil polovinu ze svého náskoku osmi ran, ale vyhrál. Neměl důvod být nějak zvlášť kritický. Proč ale k té situaci došlo? Bylo nutné, aby se hra ve finálovém kole Farmers Insurance Open tak zdržovala? A existuje viník?

„Skupina před námi byla skoro po celou devítku o jamku pozadu,“ potvrdil Woods, že při častém čekání věděl dobře, jaká je situace. Možná se o to zajímal až příliš, protože připustil, že ztratil koncentraci. Bez ní zahrál dvě bogey a double bogey.

Jenže kdo by se dokázal v takové chvíli, když jde za další z pamětihodných výher, dokonale soustředit za opakovaného mnohaminutového nehraní… „Nevím, jestli byli napomínáni, nebo aspoň upozorněni na čas, prostě jsme hráli pomalu. Čekali jsme na každou ránu,“ dodal Woods.

„Nikdo nám nic neřekl,“ opáčil Brad Fritsch, jeden z trojice, která zdržovala hru. Spolu s ním ji tvořili ještě Erik Compton a Steve Marino. Všichni dokončili pondělní dohrávku nad úrovní even par.

Pětatřicetiletý Kanaďan Fritsch má za sebou bahotou kariéru na různých okruzích, na tom velkém je nováčkem poté, co uspěl v loňské kvalifikaci. Útočil na své zdaleka nejlepší umístění na PGA Tour a zisk 146 400 dolarů za dělené deváté místo je pro něj nevídaným výdělkem. Nicméně nebýt výsledku 75 ran ve čtvrtém kole, mohl mít třeba i dvojnásobek.

„Na Web.com Tour nám vždycky říkali: ´Děláme to pro vás, hoši, aby na vás zezadu tak netlačili.´ Tady jsme za celý den nikoho neviděli,“ pokračoval Fritsch, podle nějž bylo věcí pořadatelů, jak se k situaci postavit.

Problém nastal už v okamžiku, kdy se hráči po nedělním večerním přerušení vrátili v pondělí na hřiště, kde zanechali míče. Hra se nerozběhla plynule. „Když jsme přišli na odpaliště devítky, ti před námi z něj teprve odcházeli. přitom dvě skupiny začaly hru na osmičce a dvě na sedmičce,“ krčil raměny Fritsch a dodal: „Nakonec to bylo na nás.“

On sám zapsal mezi desátou a osmnáctou jamkou pět bogey a tři birdie (z toho dvě na jamkách 17 a 18), Compton double bogey, tři bogey a dvě birdie, Marino se držel v parech, ale na sedmnáctce měl potíže i on a hrál double bogey. Oba Američané se spolu s dalšími čtyřmi hráči po výsledcích 75 a 73 podělili o konečné patnácté místo.

Fritsch odmítl, že by to byl on, kdo způsobil, že Woods hovořil o ztrátě koncentrace a trpělivosti. „Ptal jsem se lidí kolem, jestli za to můžu. Dával jsem si pozor na herni rutinu. Jsem si jist, že já to nebyl,“ dodal golfista před startem Phoenix Open, kam se mezitím přemístil.