Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Žádné nové jméno pro Masters, Mickelson zahradil na Houston Open všem uchazečům cestu

04.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Phil Mickelson

Dvě tak fantastická kola za sebou, jaká zahrál Phil Mickelson, svědčí o skutečně mistrovském umění. Americký golfista po sobotním výkonu 63 (-9) ve finálovém kole přidal 65 a zvítězil tak přesvědčivě, jak se to od nedávného aspiranta na post světové jedničky čeká.

Muž, který bude v příštím týdnu obhajovat prvenství na US Masters, od té doby žádný turnaj nevyhrál, až teď a přihlásil se zpátky mezi absolutní elitu, z níž jako by postupně vypadával.

On sám však své hře věřil, a přestože od lednového druhého místa na Farmers Insurance Open nejvyšší příčku neatakoval, chválil si dobrý pocit z úderů. Teď ale trochu couvl. „Jestli jsem favoritem pro major, to nevím,“ smál se, „prostě se snažím, aby moje hra byla na takovou událost připravena.“

Tentokrát mu skutečně vycházela. V sobotu zahrál bez bogey a devět birdie mu vyneslo nejnižší skóre na jedno kolo za uplynulé dva roky i vyrovnaný rekord hřiště Redstone Golf Clubu. Ale i neděle, kdy přece jen dvě bogey zapsal, byla v jeho podání vynikající.

Celkových 20 ran pod par vytvořilo mezeru tří ran mezi vítězem a dvojici na děleném druhém místě. Tam figurují další Američané Scott Verplank a Chris Kirk. To, že ani jeden z nich ani žádný jiný Mickelsonův konkurent neuspěl, znamená, že seznam účastníků letošního Masters už v tomto týdnu nikdo nerozšíří.

Jen čtyřikrát v historii Masters se stalo, že by ho vyhrál vítěz předchozího turnaje. A jedním z nich byl… Phil Mickelson. V roce 2006 vyhrál menší turnaj v Atlantě. „Ale nesmí se mi stát to co tady. Na osmičce a patnáctce jsem vypadl z konceptu a zahrál trojputt. To by se mi při Masters stát nemělo.“

Čtyřicetiletý vítěz získal prémii 1,044 milionu dolarů z dotace 5,9 milionu a ve FedEx Cupu se rázem posunul na druhou pozici za Marka Wilsona, jenž v Humble nehrál.

Až na děleném třicátém místě figuruje Lee Westwood. Angličan, jenž loni v Augustě skončil druhý, přiletěl do Spojených států na generálku, s níž byl vcelku spokojen. Podle představ mu zcela nevyšlo jen třetí kolo.

Světový hráč číslo dvě skončil turnaj se skóre -6, o jednu ránu horší výsledek dal dohromady Alex Čejka. Německý golfista českého původu se na třetí jamce finálového dne dopustil double bogey, pak se dostal na -1, ale další dvě bogey vrátily jeho skóre mírně do plusu.

Čejka skončil v turnaji na druhém místě v přesnosti drivů, ale nešlo mu patování. Vzhledem k tomu, že greeny byly v Texasu podobně rychlé, jaké čekají na účastníky Masters, musí mariánskolázeňský rodák pro zdárný návrat do oblíbené Augusty potrénovat právě tuto herní činnost.