Žádné nové jméno pro Masters, Mickelson zahradil na Houston Open všem uchazečům cestu

04.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

Phil Mickelson

Dvě tak fantastická kola za sebou, jaká zahrál Phil Mickelson, svědčí o skutečně mistrovském umění. Americký golfista po sobotním výkonu 63 (-9) ve finálovém kole přidal 65 a zvítězil tak přesvědčivě, jak se to od nedávného aspiranta na post světové jedničky čeká.

Muž, který bude v příštím týdnu obhajovat prvenství na US Masters, od té doby žádný turnaj nevyhrál, až teď a přihlásil se zpátky mezi absolutní elitu, z níž jako by postupně vypadával.

On sám však své hře věřil, a přestože od lednového druhého místa na Farmers Insurance Open nejvyšší příčku neatakoval, chválil si dobrý pocit z úderů. Teď ale trochu couvl. “Jestli jsem favoritem pro major, to nevím,” smál se, “prostě se snažím, aby moje hra byla na takovou událost připravena.”

Tentokrát mu skutečně vycházela. V sobotu zahrál bez bogey a devět birdie mu vyneslo nejnižší skóre na jedno kolo za uplynulé dva roky i vyrovnaný rekord hřiště Redstone Golf Clubu. Ale i neděle, kdy přece jen dvě bogey zapsal, byla v jeho podání vynikající.

Celkových 20 ran pod par vytvořilo mezeru tří ran mezi vítězem a dvojici na děleném druhém místě. Tam figurují další Američané Scott Verplank a Chris Kirk. To, že ani jeden z nich ani žádný jiný Mickelsonův konkurent neuspěl, znamená, že seznam účastníků letošního Masters už v tomto týdnu nikdo nerozšíří.

Jen čtyřikrát v historii Masters se stalo, že by ho vyhrál vítěz předchozího turnaje. A jedním z nich byl… Phil Mickelson. V roce 2006 vyhrál menší turnaj v Atlantě. “Ale nesmí se mi stát to co tady. Na osmičce a patnáctce jsem vypadl z konceptu a zahrál trojputt. To by se mi při Masters stát nemělo.”

Čtyřicetiletý vítěz získal prémii 1,044 milionu dolarů z dotace 5,9 milionu a ve FedEx Cupu se rázem posunul na druhou pozici za Marka Wilsona, jenž v Humble nehrál.

Až na děleném třicátém místě figuruje Lee Westwood. Angličan, jenž loni v Augustě skončil druhý, přiletěl do Spojených států na generálku, s níž byl vcelku spokojen. Podle představ mu zcela nevyšlo jen třetí kolo.

Světový hráč číslo dvě skončil turnaj se skóre -6, o jednu ránu horší výsledek dal dohromady Alex Čejka. Německý golfista českého původu se na třetí jamce finálového dne dopustil double bogey, pak se dostal na -1, ale další dvě bogey vrátily jeho skóre mírně do plusu.

Čejka skončil v turnaji na druhém místě v přesnosti drivů, ale nešlo mu patování. Vzhledem k tomu, že greeny byly v Texasu podobně rychlé, jaké čekají na účastníky Masters, musí mariánskolázeňský rodák pro zdárný návrat do oblíbené Augusty potrénovat právě tuto herní činnost.

Počet přečtení: 1 269