Zuska na St Andrews Links Trophy

07.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Jiří Zuska

Jiří Zuska

St Andrews Links – St Andrews Links Trophy, Fife, Skotsko
(8. – 10.6.2018, -1 hodina)

Neděle  – 3. a 4. kolo
Po projití cutem už nebyl v nedělních kolech Jiří Zuska tak úspěšný. První nedělní osmnáctku hrál se třemi birdie, čtyřmi bogey a jedním double bogey za 75 ran. V druhé osmnáctce bez jediného birdie hrál pět bogey, 77 ran. Patří mu konečné 42. míso (+7).

O vítězi se rozhodla rozehrávka  mezi Němcem Jannikem de Bruyn a Irem Johnem Murphym  (oba -9), ve které byl úspěšnější Murphy.

Konečné výsledky

.

 

Jiří Zuska

Jiří Zuska

Sobota – 2. kolo
Jiří Zuska v St Andrews září. V druhém kole svůj výkon ještě zlepšil.  Na Old Course hrál tři birdie a jediné bogey, 70 ran, dvě pod par. V kolébce golfu a mezi amatérskou elitou dosáhl po dvou kolech na senzační 17. místo (-1) a postupuje do nedělního finále na 36. jamek.

Šimon Zach bojoval proti nepřízni skore z prvního kola, ale stáhnout ztrátu už nedokázal. Na prvních deseti jamkách byl díky eagle a dvěma birdie čtyři rány pod parem, pak se to zvrtlo. Na zbylých jamkách donesl double bogey a tři bogey a bylo po nadějích. Celkem 73 úderů, jeden nad par. Zach zůstal v druhé stovce pořadí a do nedělní hry nepostoupil.

Leaderboard

Sestřih prvních dvou kol

.

Jiří Zuska

Jiří Zuska

Pátek – 1. kolo
V první kole byl z Čechů lepší Jiří Zuska. Hrál jedno birdie a dvě bogey, 72 ran, jednu nad par a usadil se  na 47. místě (+1)
Šimon Zach hrál v prvním kole 79 ran. Ve skorkartě má od všeho trochu. Jeden eagle, dvě birdie, šest bogey a  tři double bogey. Je na 135. místě  (+8). Hranice cutu pro druhé kolo je zatím na hodnotě Even par.

Vedoucím hráčem je domácí Olly Huggins (-4).

Leaderboard

.

.

Flag43

St Andrews Links Trophy

Úvod
St Andrews Links je prestižní turnaj nejlepších ostrovních a kontinentálních amatérů s hendikepem nula nebo nižším. Od roku 1989 se hraje na Old Course a dalším hřišti v St Andrews. Letos je druhým hřištěm New Course.
Do turnaje na 72 jamek vstupuje 114 hráčů. Po dvou kolech bude proveden cut a do finálového kola postoupí nejlepších 40 a dělená místa. Ti hrají v neděli, finálový den dalších 36 jamek na Old Course.

Českou republiku letos zastupují v St Andrews naši nejlepší amatéři Šimon Zach a Jiří Zuska. Do prvního kola na New Course startují v v pátek v dopoledních hodinách.

Loni zvítězil Angličan Matthew Jordan.

Odkazy:    St Andrews Links    Hřiště na satelitní mapě   Stránka turnaje    Webkamera

 

St Andrews Links Trophy 2007 – sestřih finálového kola

 .