Yokohama LPGA Classic

22.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jung Mi Hur

LPGA Tour – Yokohama Tire LPGA Classic, RTJ Golf Trail, Capitol Hill, Senator Course, Prattville, Alabama
(18. – 21. 9. 2014, časový posun: -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Po pěti letech a čtyřech týdnech se Hur Mi-jung dočkala druhého turnajového titulu na LPGA Tour. Zatímco na Safeway Classic 2009 kvůli tomu premiérovému musela podstoupit play-off, jeví se čerstvý triumf jako snadnější, protože s konečnou bilancí -21 zdolala jihokorejská hráčka druhou v pořadí, domácí obhájkyni titulu Stacy Lewis, o čtyři rány. A bylo to vcelku poklidné, neboť Američance po šestici birdie došel střelný prach a v závěru zapsala jen pět parů, takže vítězku nijak neohrožovala. To platí také o Paule Reto, jež hrála závěrečné kolo jednu ránu nad parem. V nováčkovské sezoně dosáhla Jihoafričanka alespoň nejlepšího umístění v kariéře, obsadila samostatné třetí místo, ovšem už sedm ran za Hur.

Ta začala dvěma birdie a mírně se přibrzdila jen po bogey na sedmičce, pak už nechybovala. „Byla jsem ale nervózní. Sice jsem švihala dobře, ale moje oatování nebylo takové jako předtím,“ přiznala. Skórovala ještě pětkrát, naposledy na šestnáctce. „Po tom puttu jsem se už cítila v pohodě,“ dodala a zapsala tak jako Lewis 66 ran (-6), což byl druhý nejlepší výkon závěrečného dne. Čtyřiadvacetiletá Korejka usídlená v Dallasu dosáhla osobního rekordu v počtu ran pod parem.

Další pořadí: 4. Tamulis (-13), 5. Ewart Shadoff, M. Jutanugarn (-12), 11. Ch. Choi (-8), 19. Stanford, Lincicome (-7), 30. Kerr (-5), 34. Pressel, Ernst (-4), 46. J. Shin (-2), 57. Granada (+2), 63. Salas (+3).

 

Sobota – 3. kolo
Jihokorejka Hur Mi-jung se nevzdává, zahrála 67 ran (-5) a dotáhla se znovu na první pozici, kterou dělí s Paulou Reto. Jihoafričanka si oproti předchozím kolům pohoršila na 70 (-2), avšak bilance -15 řadí obě jmenované hráčky před nedělí do role jediných uchazeček o titul. Autorka nejlepšího sobotního kola 65 (-7) Američanka Kira Talmus i domácí obhájkyně titulu a hlavní favoritka Stacy Lewis na dělené třetí pozici ztrácejí pět úderů.

„Vím, že to přijde, konstatovala Hur na otázku, jestli se nebojí ataku Lewis. „Nebudu se soustředit na to, kdo je za mnou, ale na svou hru.“ Má na kontě jen tři bogey v turnaji, to sobotní vyrovnala šesti birdie. Reto měla cestu k cíli komplikovanější. Musela dohánět bogey na čtyřce a pak škobrtla ještě výrazněji, na tříparové  sedmičce přišlo double bogey. „Nebyla jsem srovnaná psychicky. Dala jsem si proto pár sekund znovu všechno promyslet. Odblokovala jsem se a už to šlo,“ řekla. Mezi množství birdie zařadila ještě jedno bogey, ale závěr byl její, uklidnila se a alespoň dělené vedení uhájila.

Další pořadí: 5. Walshe, M. Jutanugarn (-8), 16. Ch. Choi (-5), 25. Lincicome (-3), 33. Stanford (-2), 50. Pressel (+1), 55. Kerr, J. Shin (+2), 62. Granada (+3), 67. Salas (+4).

 

Pátek – 2. kolo
Úvodní skvělé postavení nováčky Pauly Reto ještě nevzbudilo tolik pozornosti, zato když Jihoafričanka zopakovala špičkový výkon a dostala se do čela, už ano. Co víc, po výsledku 66 ran (-6) je Reto na skóre -13 a v polovině turnaje vede o tři rány před samostatně druhou Jihokorejkou Hur Mi-jung a o čtyři před domácí obhájkyní titulu Stacy Lewis na třetím místě. Další konkurentky za nečekanou lídryní zaostávají dokonce o šest a více úderů.

„Měla jsem sama se sebou trpělivost. Trefila jsem několik opravdu dobrých želez, zvlášť na začátku dne. Bylo dobré skórovat hned zkraje, pak už musela nastoupit trpělivost, nesměla jsem moc přemýšlet, prostě tyhle běžné věci,“ řekla rétorikou zkušené hráčky, jež začala s golfem až v šestnácti poté, co se v roce 2005 rodina přestěhovala na Floridu. Do té doby běhala a hrála pozemní hokej. Že nový sport ovládla dokázala i ve druhém kole v Pratville, kde při dvou bogey zareagovala osmi birdie, což je o jedno víc než v bezchybném čtvrtečním.

Další pořadí: 4. Michaels, Walshe, M. Jutanugarn (-7), 7. Ch. Kim (-6), 10. Lincicome (-5), 28. Ch. Choi (-3), 34. Pressel (-2), 55. Stanford (E), 70. Kerr, Salas (+2).

 

Čtvrtek – 1. kolo
Obhájkyně titulu Stacy Lewis dosáhla skvělým finišem na výsledek 64 ran (-8) a dorovnala ho pouze Hur Mi-jung. Američanka i Jihokorejka mají v zápisu po osmi birdie a dělí se o vedení jeden úder před samostatně třetí Paulou Reto z Jižní Afriky. Hur střádala svá birdie pravidelně, hrála maximálně dva pary po sobě, pak vždy skórovala. Lewis byla po dvanácté jamce na bilanci -3, na závěrečné šestici jamek snížila skóre pětkrát, podařilo se jí to i na dvou tříparech. „I kdybych ho nezakončila takto, bylo by to dobré kolo, ale birdie na třech závěrečných jamkách potěší,“ usmála se Lewis. Hur se radovala z výkonu bez bogey: „Byl to můj cíl a povedlo se. Všechno dokonale vyšlo.“

Další pořadí: 4. Clanton, Sjödin, Uehara (-4), 7. Recari (-5), 30. Thompson, Granada, Lincicome, Ch. Choi (-2), 41, Pressel, J. Shin (-1), 75. Salas (+1), 84. Kerr (+2).

 

Před turnajem
Po roce se do kalendáře ženské série vrací turnaj, jehož historie čítá šest ročníků s hlavním sponzorem Navistar a podle jeho jména lze najít jeho historii. Název nového sponzora sice odkazuje na Japonsko, ale před podzimní asijskou štací se ještě hraje na území Spojených států. Ve startovním poli je i proto domácí favoritka a vítězka z předloňska Stacy Lewis, některé konkurentky ze špičky daly po majoru ve Francii přednost odpočinku. Platí to o Jihokorejce Inbee Park, Norce Suzann Pettersen i Novozélanďance Lydii Ko. Nehrají ani golfistky českého původu Jessica Korda a Sandra Gal. Hřiště známé z předchozích ročníků (2007 – 2012) měří 5 907 metrů a má par 72. Dotace na hráčské odměny se po přestávce nezměnila, činí 1,3 milionu dolarů (necelých 28 milionů korun).

Odkazy: … RTJ Golf TrailSatelitní mapa hřištěStránky turnajePředloňské zpravodajství na golf.czRace To CME Globe

.