Yani Tseng vysvětlila proč Asiatky dominují golfu

22.09.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tento týden se LPGA Tour ještě zastaví na území Spojených států, konkrétně v Alabamě, před tím, než se na čtyři týdny přesune do Asie. Hráčky se tak můžou těšit na Malajsii, Jižní Koreu, Taiwan a Japonsko. Jistě vám neuniklo, že většina hráček na tour pochází z Asie a mnoho z nich o sobě tento rok dalo vědět.

Na tour na americké půdě se evidentně cítí už jako doma, vyhrály zatím osm po sobě jdoucích turnajů a sedm majorů. Poté, co Jiyai Shin vyhrála na turnaji Women’s British Open, hráčky z Asie obsadily osm pozic v top deseti a čtyři z top pěti.

Yani Tseng, světová jednička, která se nyní trochu trápila, tvrdí, že zná důvod tohoto zajímavého jevu. Novinářům ve středu před turnajem Navistar Classic vysvětlila, že je to rozdílnou herní morálkou, kterou mají asijské hráčky. Právě ta je podle ní dovedla k dominanci na túře. „Asijské hráčky věnují svému tréninku neuvěřitelnou energii. Většinou v pondělí ráno vidíte na drivingu jen samé Asiatky, tedy opravdu jen je,“ vysvětluje Tseng. Asiatky jsou podle ní prý hře daleko více oddané, než Evropanky a Američanky.

Tento týden se prý vynasnaží, aby prodloužila řadu asijských vítězství. Nyní čeká na své další vítězství, za posledních dvanáct turnajů se jí to nepodařilo. Naposledy vyhrála v březnu tohoto roku turnaj Kia Classic.

Sezónu LPGA Tour zakončí opět na americké půdě turnajem CME Group Titleholders na Floridě, který se bude hrát v polovině listopadu.

 

Aneta Zárubová