Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Yani Tseng odmítla nabídku 25 miliónů amerických dolarů

23.09.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Hrdá taiwanská golfistka  Yani Tseng odmítla podivnou nabídku na 25 miliónů amerických dolarů. Hráčka nabídku odmítla jen z důvodu zachování si své národnosti, na kterou je patřičně pyšná. Mohlo by se zdát, že si chce Čína zlepšit své vyhlídky na Olympijské hry v roce 2016 tím, že koupí čtvrtou golfistku světového žebříčku.  

Alespoň to tak znělo. Podle deníku China Post, se nejmenovaná čínská společnost snažila podepsat smlouvu s taiwanskou hráčkou Yani Tseng, která v roce 2010 vyhrála dva majory. Jednalo se o smlouvu na 25 miliónů dolarů. Byl v tom ale jeden překvapivý háček.

Nabídka byla podmíněna tím, ze Tseng změní svou národnost na čínskou. „Nemůžeme si jen tak změnit národnost, tak jsme nabídku hned zamítli,“ vysvětlil hráččin otec, Tseng Mao-hsin.

Ředitel Taiwanské golfové asociace Hsu Ya-tien se začal zabývat motivem zvláštní čínské nabídky. Hsu také podotkl, že je Tseng  jednou z nejvíce ceněných hráček Taiwanu a asociace by spíše ráda viděla čistě komerční nabídku. Podle jeho slov by ale asociace nikdy neudělala žádný kompromis, pokud by bylo cílem, aby hrála Tseng za Čínu.


Aneta Zárubová