Yani opět mění kedíka

21.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Hvězda ženského golfu nyní zaznamenala výkonnostní pokles, turnajům už nějakou chvíli nedominuje. Neprošla třemi ze čtyř cutů, a od května se jí nepodařilo umístit v nejlepší desítce, to u ní nebývá zvykem. Nejspíš potřebovala opět změnu, což nebyla zrovna dobrá zpráva pro jejího, již druhého kedíka v pořadí.

Tseng ukončila spolupráci se svým kedíkem Basilem van Rooyenem jen pár týdnů po zahájení spolupráce. Se svým prvním dlouholetým kedíkem Jasonem Hamiltonem se rozešla ještě před letošním Evian Masters. Tseng Rooyena nahradila Patrickem Turleym a nyní doufá, že nový kedík jí pomůže dostat se znovu do formy a ukončit tak sérii neúspěchů. Patrick Turley bude po jejím boku pravděpodobně ještě tento týden na turnaji Safeway Classic.

Tseng reportérům před turnajem na hřišti Pumpkin Ridge Golf Course prozradila, že se s Turleym setkala minulý týden v Detroitu a zkusili nezávazně spolupracovat. „Pak jsme šli ještě na večeři a myslím, že nám to půjde, přijde mi, že si docela sedneme. Nyní ještě potřebujeme pár dní na práci s délkou, aby si Turley zvkl, jak švihám, ale myslím si, že je opravdu dobrý a bude mě udržovat v klidu,“ dodala Tseng.

Basil van Rooyen dělal hráčce z Taiwanu kedíka jen na pouhé dva turnaje. Bohužel ani jednou neprošla cutem, a tak usoudila, že byl opět čas na změnu. Zatímco, Hamilton, který s Tseng absolvoval šestnáct turnajových vítězství, bude nosit hole čtvrté hráčce na žebříčku, Na Yeon Choi, která je kamarádkou Tseng.

Světová jednička se přiznala, že poslední dobou se hodně snažila dostat se ze zdánlivého bludného kruhu neúspěchů. „Přikládám vinu hlavně mentální stránce, nějak mě psychicky sebralo, že jsem neprošla tolik  cutů. Pozitivní stránkou věci je, že se ze svých neúspěchů hodně učím a právě toto období mi hodně pomohlo,“ svěřila se Tseng.

Nyní se ale Tseng soustředí hlavně na nejbližší cíl, na svůj příští turnaj. „Cítím, že jsem po dlouhé době opět zpátky,“ dodala na závěr.

Aneta Zárubová