Woodsův Diamant

25.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods začal s konstrukcí svého mexického hřiště v Diamante, luxusní rezortní čtvrti města Cabo San Lucas. Jméno, El Cardonal, hřiště ponese po starém statku, na jehož půdě se nachází. Otevření hřiště je naplánováno na jaro roku 2014.

Woods již dříve podepsal tři smlouvy na konstrukci hřiště, o kterých se hodně mluvilo v médiích, ale ani jeden z projektů se neuskutečnil, především kvůli ekonomické krizi. S rozpočtem na stavbu, 12 miliónů dolarů se hřiště potáhne i přes pouštní oblasti s výhledem na Tichý oceán. Woods má v plánu z hřiště udělat místo pro nezapomenutelné chvíle pro všechny hráče nehledě na úroveň jejich hry. Sám prohlásil, že měl možnost hrát už v mnoha pro-amech. Nechal se slyšet: „vím, jak by mělo hřiště vypadat, aby si hru užili i lidé, kteří nemají single handicap.“

Tým lidí z jeho firmy, Tiger Woods Design se byl již podívat na hřištích v Jižní Karolíně, například Riviera a Los Angeles Country Club. Woods prohlásil, že právě tyto hřiště mu poslouží jako inspirace. El Cardonal bude v oblasti Diamante již druhým hřištěm, první otevřel Davis Love III v roce 2010 a podle Golf Magazínu a jeho žebříčku top světových hřiští, má číslo 58. Tak schválně jaké číslo získá Woodsovo El Cardonal.

 

Aneta Zárubová