Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Woodsův bývalý trenér Haney porušil profesní kodex

31.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Rick Smith, dlouholetý trenér golfového švihu na PGA Tour, a také bývalý trenér Phila Mickelsona, Rocca Mediate a dalších, při příležitosti turnaje Arnold Palmer Invitational promluvil o vycházející knize Hanka Haneyho, „The Big Miss,“ v překladu Velký omyl. Kniha se věnuje jeho šestiletému působení jako trenéra Tigera Woodse.
Smith na účet knihy řekl, že by „raději neměl žádné peníze, než, aby odhalil důvěrné informace o svých žácích, a tím Haney porušil etický kodex mezi žákem a učitelem. Za celých sedmadvacet let jsem to nikdy neudělal a jsem velmi rozesmutněn tím, co Haney udělal,“ dodal. Haneyho jednání odsoudil a odůvodnil ho šířením špatné pověsti o golfových trenérech.

Je pravda, že proti pravidlům nepsaného kodexu je zveřejňovat záznamy z konverzací s daným žákem, ať už je to kdokoliv. Smith, který s Mickelsononem přestal spolupracovat v roce 2006 s ním je stále v úzkém kontaktu.  Již dlouho Smith odmítá, že by s kýmkoliv řešil věci, na kterých společně pracovali. Na zodpovězení otázek od médií si Smith vždy vyžádal povolení od daného hráče.

Vztah hráče a trenéra většinou nebývá krátkodobý a mnohdy se prohloubí v celoživotní záležitost. Podle Smithe Haney využil svého spojení s Woodsem ke své propagaci, a následně napsal i zmíněnou knihu. Také dodal, že je možné, že trenérský rozchod s Woodsem Haneyho ranil a knihu využil, aby odboural své emoce. „Měl by si vážit té jedinečné šance, kterou měl, spolupracovat s jedním z nejlepších golfistů všech dob.“

„The Big Miss“ vychází ve Spojených státech tento týden. Hank Haney se proti tvrzení Smithe ohradil v televizním pořadu na CBS. Knihou prý neporušil žádný profesní kodex. Vztah trenéra a žáka podle něj není to samé jako vztah lékaře a pacienta. „Bral jsem to jako Tigerovy, ale i mé vzpomínky, své vzpomínky mám právo zaznamenat. Lidé se mě na něj a na mé zaměstnání stále ptají,“ dodal.


Aneta Zárubová