Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

WOODSOVO JUBILEUM

01.03.2004 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

40 vítězství ve 149. startech na US PGA Tour. Tak to je úctyhodná bilance světové jedničky Tigera Woodse, který kraloval turnaji World Match Play Championship v golfovém resortu v La Costě.

World Golf Championships – Match Play
La Costa Resort and Spa, Carlsbad, Kalifornie

Kalifornský golfový resort v La Costě zažil o víkendu klání 64 nejlepších golfistů světa. World Match Play Championship je totiž jakýmsi neoficiálním mistrovstvím světa ve hře na jamky. V tomto formátu proti sobě vždy nastupují dva hráči a vítězí ten, který nižším skóre vyhraje více jamek. V náročném pavouku je k postupu do finále nutno vyhrát pět zápasů se soupeři zvučných jmen. Letos se úvodní kola obešla bez větších překvapení a favorité postupovali dále. Zaváhal až Vijay Singh ve druhém, když vypadl s Jerry Kellym. Také Mike Weir zakončil své účinkování v La Costě hned ve druhém zápase, když nestačil na pozdějšího semifinalistu Stephena Leaneyho. Naprostým suverénem se ukázal být Tiger Woods. Snad jen v prvním kole mu zatrnulo, když náhradník John Rollins dokázal se světovou jedničkou držet krok až do poslední jamky. Od té chvíle však Woods předváděl nesmírně efektivní golf, na který jeho oponenti (Immelman, Jacobson, Harrington, Leaney) neměli odpověď. Nejinak tomu bylo i u finálového duelu, ve kterém se utkal s Davisem Lovem III (Tway, Couples, Scott). Ten se do finále probojoval nejprve přes tuhý boj s Philem Mickelsonem, aby pak porazil v prodlouženém semifinále Darrena Clarkea. Finálový zápas se hrál na 36 jamek a ukázal, jak důležitá je při „jamkovce“ hra na greenech.

Na první osmnáctce totiž Davis Love neproměnil několik velmi důležitých puttů na vítězství na jamkách a to se v souboji se světovou jedničkou nevyplácí. I přes to vstupoval do druhé části s náskokem jedné jamky. Tiger ukázal svou tvář bojovníka především při neskutečných záchranných úderech, při kterých se i jemu tajil dech. Posílal své dlouhé drajvy do těžkých pozic, ze kterých však vždy dokázal nějakým zázračným úderem „vybruslit“. Love mohl jen tiše přihlížet a jeho sebejistota se zvolna vytrácela. Svým dílem k tomu možná přispěl i neslušný divák, který na něj zakřičel na pátém odpališti. Osud Lovea byl tak zpečetěn. V tu chvíli se taktovky chopil Woods a ten už ji nepustil. Dotáhl zápas do vítězného konce a obhájil znovu titul šampióna jamkového mistrovství. Nebyla to převaha tak drtivá jako v minulém roce, nicméně stačila na všechny jeho oponenty.
„Je těžké ho porazit, když se dostane do vedení,“ konstatoval poražený finalista Love. Pro Woodse byla kromě tradičního světle modrého poháru připravena i finanční prémie ve výši 1,2 milionu dolarů.

„Otec mi vždycky říkával, že v jamkovce stačí být lepším než tvůj soupeř v ten den. A to se dnes stalo,“ hodnotil lakonicky své 40.vítězství na US PGA Tour Tiger Woods.
Zápas poražených semifinalistů pak ke své spokojenosti dotáhl do vítězného konce Darren Clarke, když porazil Stephena Leaneyho 2/0. Startoval zde i Alex Čejka, který po výborném výkonu v prvním kole, kdy porazil Justina Leonarda nestačil v následujícím souboji právě na bronzového Darrena Clarkea.

Výsledky:

Finále: Tiger Woods vs. Davis Love III 3/2
O 3. místo: Darren Clarke vs. Stephen Leaney 2/0

Semifinále
Tiger Woods def. Stephen Leaney, 2 and 1.
Davis Love III def. Darren Clarke, 21 holes.

Čtvrtfinále
Bobby Jones Bracket
Tiger Woods (1), def. Padraig Harrington (3), 2 and 1.
Ben Hogan Bracket
Stephen Leaney (8), def. Ian Poulter (11), 1 up.
Gary Player Bracket
Darren Clarke (3), def. Jerry Kelly (8), 5 and 3.
Sam Snead Bracket
Davis Love III (1), def. Phil Mickelson (2), 1 up.

Třetí kolo
Bobby Jones Bracket
Tiger Woods (1), def. Fredrik Jacobson (5), 5 and 4.
Padraig Harrington (3), def. David Toms (2), 1 up.
Ben Hogan Bracket
Stephen Leaney (8), def. Colin Montgomerie (13), 1 up.
Ian Poulter (11), def. John Huston (15), 2 and 1.
Gary Player Bracket
Jerry Kelly (8), def. Chad Campbell (4), 1 up.
Darren Clarke (3), def. Kenny Perry (2), 3 and 2.
Sam Snead Bracket
Davis Love III (1), def. Adam Scott (5), 4 and 3.
Phil Mickelson (2), def. Chris DiMarco (6), 3 and 2.