Woodsovi ponese hole kamarád z mokré čtvrti

03.08.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Bryon Bell a Tiger Woods na basketu

V následujících dvou týdnech ponese Tigeru Woodsovi bag s holemi jeho kamarád z dětství. Aspoň v tomto týdnu určitě. Bryon Bell je s bývalým nejlepším golfistou světa v Akronu, kde se koná Bridgestone Invitational, turnaj série World Golf Championship.

Svět obletěla fotografie z tréninkového kola, na níž se obrýlený Bell tváří trochu zmateně, zatímco Woods mu napřaženou rukou ukazuje, kam má jít. Sehrát se by jim nemělo dělat problémy, hřiště takto v páru už obešli mnohokrát. I když to většinou bylo ještě v dobách, kdy Woods býval amatérem.

„V tomto týdnu se mnou hraje Bri, snad i v příštím a možná to dotáhneme do play-off,“ naznačil Američan, že má v plánu získat na významných podnicích (tím dalším bude major – PGA Championship) dost fedexových bodů na to, aby se mohl zúčastnit aspoň prvního ze čtyř finálových podniků zámořského okruhu. A odtamtud se kvalifikovat zase dál.

Mnoho dalších startů před Woodsem není. V regulérní sezoně by se ještě mohl přihlásit na Wyndham Championship, naopak v případě nezdarů je málo pravděpodobné, že by se snížil k účasti na některém z podniků Podzimní série.

V týdnu hráč potvrdil, že přijal pozvání na Australian Open v Sydney, tedy na turnaj, kde hrál naposledy v roce 1996. V Austrálii získal předloni svůj zatím poslední titul, to bylo ale v Melbourne.

Na jižní kontinent odletí Woods až v listopadu, ještě nějaký čas nebude zřejmé, kdo mu tam bude dělat caddyho. „Máme spoustu nabídek. Tuny,“ řekl na tiskové konferenci v resortu Firestone, kde získal sedm prvenství.

Neřekl ani jedno jméno, jen dodal, že jako nosiči se mu hlásí i lidé, kteří takovou činnost nikdy nevykonávali. „Já chci zkušeného caddieho, který už to dělal a rozumí tomu. Ví, jak se chovat v různých situacích,“ dodal logicky pětatřicetiletý profesionál.

Znovu ovšem nijak nerozvedl důvody, proč se jednoho takového zbavil. Steve Williams je ve své profesi považován za absolutní špičku, což nahrává spekulacím, že důvodem „vyhazovu“ nebyly Novozélanďanovy odborné kvality a že šlo spíš o nespecifikované osobní záležitosti mezi oběma muži.

Bell je v každém případě osobou Woodsovi blízkou. Hráč si dokonce na účet svého nového bagmana ztropil legraci. „Viděli jste jeho nohy?“ upozornil na sýrově bílé kamarádovy dolní končetiny, jejichž oblé svalstvo svědčí o tom, že daleké procházky či jinou sportovní činnost jim jejich „majitel“ moc často nedopřává, stejně jako pobyt na slunci.

Jiné práce má dost. Vede firmu Tiger Woods Design, vytvářející golfová hřiště. A je také „mužem v pozadí“. Měl to být on, kdo kryl svému středoškolskému spolužákovi záda při jeho četných nevěrách. Americké média spekulovala o tom, že Bell mu domlouval schůzky, rezervoval lety a hotely.