Woods se po Masters týden nedotkl hole

02.05.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods

Píseň o golfovém švihu Tigera Woodse má další cover verzi a jejím autorem je znovu stvořitel originálu. „Sean a já jsme to spravili,“ prohlásil americký hráč před turnajem v Quail Hollow, kde se představí ve startovním poli Wells Fargo Championship.

Tentokrát to nebylo na tiskové konferenci, nýbrž ve videosestřihu odpovědí na dotazy fanoušků, zasílané přes Facebook a Twitter. Management obdivovaného muže zvolil tuto cestu komunikace, ale mnoho nového po ní na veřejnost nepřišlo. Zmínil se například, že nejoblíbenějším Woodsovým majorem je British Open „vzhledem k tradici“.

Opět se pochopitelně objevilo téma změny úderu. Když už se zdálo, že Woods je pod vedením Seana Foleye definitivně přeučen, protože konečně vyhrál turnaj, přišel kolaps na Masters, kde bývalý fenomén nebyl pomalu schopen trefit míč.

„Mělo to co do činění s držením těla,“ napsal si Woods nová slova do staré písně na téma základní švih. „Zapracovali jsme na tom. Jen potřebuju stovky opakování. A už je střádám,“ dodal.

Stejně jako kdyby se bavil s novináři, dala se čekat zmínka o zdravotním stavu. Woods připomněl, že zásadní změnu své hry dělá proto, aby odlehčil operovanému levému kolenu. Jeho cílem je totiž „zdravý šťastný život“.

Woods samozřejmě přidal známý refrén o tom, že do Charlotte přiletěl zvítězit. Podmínil to ovšem tím, že v turnaji opravdu předvede věci, které natrénoval. „Už jsem tady v minulosti vyhrál. A přijde další takový,“ usmál se v připomínce blížícího se The Players.

V Quail Hollow se z titulu radoval před pěti lety, zatímco čekání na triumf z TPC Sawgrass trvá dvojnásobek této doby. Aktuální herní přestávku měl Woods třínedělní, po Masters se však údajně celý týden nedotkl golfových holí.

O těch mimo jiné prozradil zajímavou věc, a sice že už dlouho nevyzkoušel žádnou novou. „To dělám, když trefuju dobře míč,“ připomněl své dlouhotrvající trable se švihem.

Pořadatelé Wells Fargo nasadili Woodse do základního flightu s Webbem Simpsonem a Geoffem Ogilvym. Do čtvrtečního úvodního kola vyrazí toto trio z prvního odpaliště v 19:25 SELČ.