ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Woods prohrál teprve páté play-off

10.12.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Získal už tituly z více než stovky profesionálních turnajů včetně 14 majorů a v play-off prohrál teprve popáté v kariéře. Tiger Woods v noci na pondělí překvapivě podlehl Zachu Johnsonovi na dodatečné jamce Northwestern Mutual World Challenge, což se mu s žádným soupeřem už tři roky nestalo. Na americké půdě zklamal dokonce teprve podruhé v životě.

Tradiční exhibice v Thousand Oaks nebyla součástí FedEx Cupu, ale je neoficiálně přidružena k US PGA Tour. Tam má Woods aktuální bilanci play-off 11:2. Na European Tour ještě neprohrál a jeho statistika činí 7:0 (bez major akcí, které počítáme do PGA Tour). Zbylé tři prohry pocházejí odjinud.

Poprvé v kariéře Tiger náhlou smrt nezvládl v roce 1998, když na Nissan Open podlehl krajanu Billymu Mayfairovi a jeho birdie hned na první dodatečné jamce. Událost nastala ve Valencia Country Clubu ve Valencii v Kalifornii.

Ve stejném roce americký fenomén nestačil na zkušeného Nicka Priceho ze Zimbabwe. Stalo se tak kvůli soupeřovu birdie na páté jamce play-off na turnaji Nedbank Million Dollar Challenge v Gary Player Country Clubu v jihoafrickém Sun City.

Třetím Tigerovým přemožitelem na dodatečných jamkách byl Pádraig Harrington. Přihodilo se to v roce 2006 na turnaji Dunlop Phoenix Tournament v japonském Mijazaki. Irovi k vítězství na druhé jamce pomohlo birdie.

Woods vstupoval do finále turnaje Chevron World Challenge 2010 s náskokem čtyř ran, ale nakonec byl nucen hrát play-off s Graemem McDowellem. Hned na první jamce ho Severoir porazil, stačil mu par.

Popáté Tiger prohrál znovu v Thousand Oaks, kde turnaj Northwestern Mutual World Challenge sám pořádá. Na vině bylo smolné bogey hned na první jamce rozstřelu, po paru se radoval Zach Johnson.

Všechna ostatní play-off Woods vyhrál. Podívejme se jen na ty nejdůležitější. Na turnajích kategorie major musel podstoupit nervy v rozehrávce třikrát. V roce 2000 na PGA Championship vyhrál nad Bobem Mayem tříjamkové play-off poměrem úderů 12:13. O pět let později zdolal na Masters Chrise DiMarka na první extra jamce, v roce 2008 mu Rocco Mediate podlehl na US Open ve známém pondělním maratonu v Torrey Pines na 19 jamek.

Na prestižních akcích kategorie World Golf Championships si Tiger náhlou smrt vyzkoušel čtyřikrát. V roce 1999 na turnaji American Express Championship přehrál na první jamce Miguela Ángela Jiméneze, o dva roky později ho na NEC Invitational Jim Furyk trápil plných sedm jamek. V roce 2005 mu John Daly na American Express Championship vzdoroval dvě jamky, o rok později na NEC Invitational Tiger potřeboval na pokoření Stewarta Cinka čtyři jamky.

Počet přečtení: 1 002
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017