Woods na Couplese nevyzrál

29.11.2004 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí

Tiger Woods měl být hlavní postavou letošního Merill Lynch Skins Game. Ovšem Fred Couples je ve “skinech” naprosto nepřekonatelný… Na evropské PGA Tour pak začal nový ročník 2005 turnajem Volvo China Open.

Merill Lych Skins Game
LaQuinta, Kalifornie

Hvězdami nabitý Merill Lynch Skins Game se odehrál na kalifornském hřišti LaQuinta. Tiger Woods byl tentokráte na dosah vítězství, ale Fred Couples mu ho nakonec nedopřál. Couples, který již čtyřikrát zvítězil na tomto klání dokázal i letos, že se mu v tomto napjatém formátu hry velmi daří. “Jsem samozřejmě velmi rád, ale pokud bych si mohl vybrat, tak bych raději dnes prohrál a vítězství si schoval až na oficiání turnaj PGA. Je to pro mne hodně těžké zahrát čtyři opravdu dobrá kola. Nicméně to zůstává mým cílem pro nadcházející sezónu.”Připsal si páté vítězství a 640 tisíc dolarů. “Co můžete dělat, když hrajete proti King of Skins,” žertoval na Couplesovu adresu Woods. Na toho nakonec zbyla druhá příčka a 310 tisíc dolarů. Na třetím místě skončil Adam Scott, který dokázal vyhrát pouze 50 tisíc dolarů a úplně naprázdno vyšla ženská světová jednička Annika Sorenstam. Ta vloni při svém premiérovém startu na tomto turnaji vyhrála skiny v hodnotě 225 tisíc dolarů, ale letos se jí to zopakovat nepodařilo.

European PGA Tour – Volvo China Open
Šanghaj Silport Golf Club, Čína
Již tradičně na asijském kontinentu začíná nový ročník evropské PGA Tour 2005 v konci toho předcházejícího roku. Oficiálním úvodním turnajem byl Volvo China Open v Šanghaji. Ve skvělé formě se ukázal Stephen Dodd z Walesu. V posledním kole si dokázal poradit s nepříjemně dotírajícím Dánem Thomasem Bjornem a po zásluze zvítězil. Pro Dodda to byl vůbec první titul na evropské PGA Tour v jeho kariéře. “Chtěl jsem na hřišti odevzdat maximum a to se mi tady podařilo,” popisoval cestu k premiérovému vítězství Dodd.