Woods licituje o Prezidentský pohár

23.08.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tak přece se Tiger Woods odhodlal k tomu, co by jindy bývalo pod jeho úroveň. Pravděpodobně bude hrát v Podzimní sérii, kam se hráči přihlašují zejména kvůli bodům k udrženíhrací karty PGA Tour. Nic takového legendární Američan nepotřebuje, jeho cílem je Prezidentský pohár.

„Mohl bych přidat do svého plánu další podnik. V tuto chvíli zvažuji možnosti,“ uvedl na své webové stránce. Podmiňovací způsob vybízí ke spekulacím, že Woods tak trochu licituje o místo v americkém týmu pro utkání proti Výběru světa.

Presidents Cup se totiž letos uskuteční od 17. do 20. listopadu v Royal Melbourne Golf Clubu. A jediný turnaj, který má bývalá světová jednička do té doby v plánu, je Australian Open o týden dříve. Nominace bude v tu dobu už uzavřena.

Kapitán Fred Couples je údajně Woodsovu startu nakloněn. „Už jsem s ním o tom několikrát hovořil. Oba uvidíme, jak to půjde,“ vyjádřil se Woods nejednoznačně. „Volba bude na něm, může si vybrat jak chce,“ dodal Woods.

Woods slabými výsledky na dvou turnajích, jichž se zúčastnil po zranění (Bridgestone Invitational a PGA Championship) přišel o možnost startovat v zámořském play-off, které začne ve čtvrtek prvním ze čtyř turnají The Barclays.

„Teď budu kvalitně trénovat a pokusím se zlepšit. Chci být v týmu,“ vyjádřil své odhodlání.

Couples o kvalitách čtrnáctinásobného vítěze majorů nepochybuje, nicméně mu doporučil hrát soutěžně. „Dal jsem jasně najevo, že kohokoli vezmu do týmu, musí hrát týden předtím v Sydney,“ uvedl kapitán a k prominentnímu hráči doplnil: „Potřebuji, aby hrál víc. Je tam pár turnajů.“

Podzimní série začne na přelomu září a října. Čítá rovněž čtyři díly a hned první Las Vegas Open je turnajem, kde Woods získal v roce 1996 svůj první titul na PGA Tour. Po Nevadě, Kalifornii a Georgii se hraje Disney Classic na Floridě, kde Woods bydlí.

Na rozdíl od finále FedEx Cupu, kde se golfista musí pokaždé kvalifikovat na další akci zužujícího se startovního pole, jednotlivé díly Fall Series jsou samostatné a každý pořadatel přivítá Woodse s otevřenou náručí.

Další možností je, že by Woods přijel hrát někam mimo Spojené státy. V říjnu se nepříklad hraje Asia Pacific Classic v Malajsii, na začátku listopadu lukrativní HSBC Champions, tedy součást série World Golf Championship, v Šanghaji. Menší akce nabízí European Tour.

Kdyby nedošlo k dohodě mezi Woodsem a Couplesem, znamenalo by to, že by někdejší fenomén v Prezidentském poháru chyběl poprvé od svého debutu v roce 1998. „Chci ho v týmu, protože po deset ročníků byl nejlepším hráčem soutěže,“ dodal Couples.

„Jestli si někdo říká, že bych na něj měl zapomenout, je blázen. I když to nakonec možná udělám. On je tím, kdo chce vyhrávat, nenávidí prohry. Jenže musí hrát, jinak se nezlepší,“ dodal Couples. A raději si na dané téma promluvil i s Woodsovým agentem Markem Steinbergem.