ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Woods je přísný na pomalé hráče

17.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Problém pomalé hry se stal ještě diskutovanějším, než byl doposud. Hlavně po skončení turnaje Players Championship a cirkusu kolem Kevina Na. Po svém nedělním kole se Tiger Woods rozhodl veřejně promluvit proti pomalé hře, která obtěžuje většinu profesionálních golfistů na turnajích PGA Tour.

Když byl v pondělí dotázán, aby zhodnotil plynulost hry na PGA Tour a porovnal ji s tou před čtyřmi lety, Woods bez přemýšlení odpověděl, že nyní je situace daleko horší.

Zmínil například fakt, že mu páteční hra na turnaji Wells Fargo Championship trvala čtyři hodiny a dvaapadesát minut. Následně neprošel cutem. Pomalá hra se stala velmi ostře sledovaným tématem. Například Woods a mnoho dalších vyjadřují svou nespokojenost s řešením pomalé hry na veřejnosti. Vidět pomalou hru v akci mohl každý, kdo minulý týden sledoval TPC Sawgrass, kdy měl lídr po čtyřiapadesáti jamkách turnaje, Kevin Na, problém takzvaně vystřelit.

PGA Tour hráčům vyhrožuje s pokutou v podobě trestných ran, když si nehlídají čas a hrají pomalu v porovnání s ostatními na hřišti. Když se ale takovému hráči měří čas, může si i tak dovolit až dvě chyby, poté už by byl penalizován. Woods věří, že ovoce by přineslo vynechat počáteční varování od organizátorů, že je hráč pomalý a bude měřen.

„Myslím, že je to velmi jednoduché, pokud dostanete varování, měli byste dostat i pokutu,“ podotkl Woods. Doposud byly hráčům vyměřovány hlavně pokuty finančního rázu, ale ve finále v golfu platí, že více rány dělají více peněz, než pokuty. Počítá se přeci každý úder. Woods také upozornil, že problémy s plynulostí hry často způsobují mladší hráči.

Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 695
Komentáře
 • rjl napsal:

  TW je jeden z nejpomalejších hráčů jak pozoruji. To ja jako Ráth, když mluví proti korupci :-)

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017