Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Woods jde do akce obrněn frázemi. Poulter s Westwoodem ho nevyprovokovali

26.01.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Velké zklamání připravil fanouškům Tiger Woods svou (ne)aktiviou na Twitteru. Lidé jsou na komunitní síti zyvklí dozvídat se drby, pikanterie, chodí tam za bezprostředností a pocitem blízkosti. A co se tam dozvěděli od oblíbeného hráče? „Pracoval jsem tvrdě na své hře…“

Z Woodse, považovaného kdysi za světce a stroj na peníze zároveň, už asi nikdy nebude chlapík se srdcem na dlani. Poté, co se provalil jeho dvojí život, už teprve ne. Projevy spontánnosti před zraky veřejnosti jsou křečovité a hrané. Asi jako ten dodatek z Twitteru: „Přišel čas turnajů, hurá!“

Kdo se těší na Woodse, musí si zkrátka počkat na to, jak bude hrát. A přijde to brzy. Někdejší nejlepší golfista světa vyrazí ve čtvrtek na hřiště Torrey Pines, kde slavil šest turnajových titulů v kariéře. Pořadatelé Farmers Insurance Open k němu do flightu zařadili dvojici amerických krajanů Rocco Mediate, Anthony Kim.

Samozřejmě, že to nebyl náhodný výběr. Vždyť na pacifických útesech slavil Woods své čtrnácté a zatím poslední vítězství na majoru a tehdy na US Open 2008 si cestu k vítězství proklestil v play-off právě proti Mediatemu.

„Pro mě je to stále nejlepší hráč světa, ať už si žebříček říká cokoli,“ komentoval Mediate fakt, že jeho tehdejší přemožitel čerstvě klesl až na třetí místo na světě. Ostatně Němec Martin Kaymer, jenž ho v pořadí předstihl, řekl před pár dny totéž.

Mediate si je jistý, že Woods se vypořádal s loňskými problémy, zvládl změny švihu a další rok bez turnajového titulu už nezažije. „Letos bude připravený. Určitě už bude hrát dobře, tak jak ho znáte,“ dodal osmačtyřicetiletý vítěz loňského Frys.com Open.

Sledovaný flight na kalifornském pobřeží blízko San Diega bude vlastně mezigenerační záležitostí, protože Woodse dělí od zkušeného matadora třináct let, kdežto Kim je o dalších deset let mladší.

„Opravdu se na turnaj těším,“ vysoukal ze sebe z bezelstným úsměvem nejsledovanější hráč světa v rozhovoru pro oficiální web PGA Tour. „To, jak teď hraju, je přesně ten směr, jakým jsem se chtěl ubírat. Se svým tréninkem jsem naprosto spokojen.“

Z Woodse zkrátka nikdo žádné interesantní povídačky nedostane. Nepodařilo se to ani tradičnímu twitterovskému potměšilci Ianu Poulterovi. „Proč se k nám nepřidáš? Chceme se dobře zasmát a nechat lidi, ať se při našem pokecu baví,“ provokoval Angličan.

Woods nic. „Tigere, usměj se na nás,“ zopakoval třikrát Poulter, jenž se nenechal odbýt. „Nebo nám zazpívej.“ Kdo se nechal svým kamarádem vyprovokovat, byl světový hráč číslo 1 Lee Westwood. „Je pravda, že sis koupil oblečení značky IJP?“ oslovil Woodse s odkazem na to, že Poulter má na trhu poměrně výstřední kolekci golfového odění.

Woods, jenž má na Twitteru téměř 450 tisíc přátel, se neozval. Kdo ví, třeba oběma vtipálkům všechno vrátí, oděn tradičně do červeného trička, ve své řeči vítěze nějakého turnaje. Třeba toho nadcházejícího.