Woods dorazil na Players, hůl měl v ruce po měsíční přestávce

11.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods se vrací k soutěžnímu golfu po zranění, jež si přivodil při obtížné záchranné ráně na Masters. Není snad většího otazníku, než v jaké formě se na The Players Championship představí.

Každý chápe význam a prestiž turnaje, všichni jsou zhruba obeznámeni, jak pokročilo přeučování švihu bývalé jedničky. Celá laická i odborná veřejnost má jasnou představu, jaké by to bylo, kdyby Američan ukončil období bez turnajové výhry právě na TPC Sawgrass.

Nikdo ale nedokáže odhadnout, co Woods bez valného tréninku předvede. Když navíc řekl: „Kdybych to už jednou nezažil, asi bych měl problémy se s tím vypořádat.“

Jedno je jisté: se svým jménem by golfista jeho formátu nehazardoval. Navíc se změnila situace a on už nemusí hrát ve špatném zdravotním stavu kvůli vnějším tlakům, takže by nehazardoval se zdravím. Už nemusí nic obhajovat, nic dokazovat. Když zmizí ze scény, zmizí z ní i téma Woods, což je pro něj oproti nedávnému období nebývalý komfort.

Teď je ale majitel čtrnácti major titulů opět na scéně a v Ponte Vedra Beach, kde loni tak nepřesvědčivě vystoupil s prohlášením, že je novým člověkem, tentokrát neprohlásil, že na každém turnaji mu jde o vítězství. I když to určitě platí.

Woods měl potíže s vazy v levém kolenu a s achillovkou stejné nohy. Bral protizánětlivé léky a podstupoval speciální masáže. Přestože úmysl startovat na The Players oznámil už v minulém týdnu, hůl vzal do ruky poprvé v pondělí.

„Tak se to přece dělá, ne? Vezmete si pauzu, posloucháte doktory a rehabilitujete,“ komentoval svůj minulý měsíc. Takovou přestávku by považoval za zničující, kdyby už jednu takovou neprodělal.

To bylo v roce 1998, kdy se potýkal s vážnými zdravotními problémy. V rozmezí 18 měsíců vyhrál jen jeden turnaj. Shodou okolností teď je to zrovna 18 měsíců, co vyhrál svůj zatím poslední, a sice Australian Masters.

Woods se ještě vrátil ke svému startu na masters. V posledním kole to vypadalo, že ze zadní pozice zaútočí na titul, jenže na druhé devítce zvadl. „V tu neděli jsem se cítil opravdu mizerně. Bylo to dost těžké.“

V úterý na TPC Sawgrass obešel zkusmo devět jamek a nijak je nekomentoval. Sázkové kanceláře jej – možná trochu z povinnosti a určitě z obav před ohromným zájmem o případný vysoký kurz – opět zařadily mezi favority.