Woods byl místo na drivingu s dětmi

27.06.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Kouzlo doslovných přepisů tiskových konferencí je někdy opravdu jemné. Hned v první odpovědi, kterou dal Tiger Woods na tiskové konferenci před AT&T National, jsou čtverečky. Jak to? Protože zpovídaný se zadrhl v řeči, tak aby bylo jasno, že tady byla pauza.

„Myslím, že celkově to bylo (dva čtverečky).“ – „Způsob, jakým jsem šel do míče, byl (dva čtverečky).“ Kdyby Woods něco zamumlal, v přepisu by to bylo výslovně uvedeno jako „nesrozumitelné“. Vítěz turnaje v Congressional Country Clubu z roku 2009 se jen odmlčel.

Otázka směřovala na US Open, kde po dvou výtečných kolech Woods polevil, zahrál dvě průměrná a spadl až na jednadvacáté místo. Po dvou zámlkách ale myšlenku přece jen dopověděl: „Byl jsem tím velmi potěšen.“

Kde tedy byla chyba, když ne v základním úderu? „Vlastně jsem nedal pořádný chip ani putt za celý týden, tedy to, co se mi dařilo na Memorialu,“ připomněl Woods své vítězství na turnaji, jenž druhému majoru sezony předcházel. „Je to jedna z věcí, které na Open musíte udělat, a já ji neudělal.“

Na rozdíl od minulého období, kdy se bývalý vládce světového golfu vrhal do tréninku, strávil čas po US Open jinak. „Abych pravdu řekl, moc jsem se v minulém týdnu hře nevěnoval. Trávil jsem čas s dětmi.“

Odmítl však, že by už neměl chuť trávit čas na odpališti a přilehlých plochách. „Jsem stále žhavý do tréninku, baví mě. Jsou hráči, co radši hrají a moc netrénují, ale moje cesta, jak uspět, je mít natrénováno. A já chci uspět, vítězit. To zůstává mým cílem,“ zdůraznil šestatřicetiletý Američan.

Změnilo se ovšem to, že zatímco v minulosti šel Woods z turnaje do turnaje, letos se chystá teprve na svůj dvanáctý. „Je to proto, že se chci ujistit, jak jsem do hry zapálený a jestli mám do ní chuť. Připraven jsem jak fyzicky, tak psychicky. Kdybych hrál třicet nebo víc turnajů, asi bych tak dobře připravený nebyl,“ vysvětlil.

Nabídl také zajímavý názor, proč je pro něj těžší než v minulosti vyhrát major. Uznal, že je stále silnější startovní pole, ale mohou za to podle něj také hřiště, na kterých se s výjimkou Augusty National velké turnaje točí. „Na některých nehrajete třeba deset let, a tak se je musíte za jeden týden znovu učit hrát,“ připomněl Woods. To bylo ale vždy, a on získal už čtrnáct major titulů. „Oni je teď hodně mění. Mění se pary, odpaliště i fairwaye,“ vystihl Woods.

To, že už s ním není nic, jak bývalo, komentoval opět poukazem na svůj zdravotní stav. „Mít za sebou čtyři operace kolena, to je ono. Nemůžu dělat to, s čím jsem dřív byl úspěšný, protože to bolí. Teď mám švih, který nebolí, a není důvod, proč bych nemohl ještě dlouho vydržet,“ dal si Woods šanci, že sbírku svých major titulů rozšíří.