Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková na Ricoh British Womens Open skončila mezi světovou elitou na 50. místě

05.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

LPGA & LET – 43. Ricoh Womens British Open, Lancashire, Anglie (2. – 5.8.2018,  -1 hodina)

Neděle – poslední kolo
V posledním kole předvedla Spilková dvě opačné devítky. V té první, úžasné, hrála eagle a dvě birdie a v polovině kola byla čtyři údery pod parem. V druhé, horší, začala sérií double bogey, bogey a následně až do předposlední jamky hrála opatrných šest parů. Na osmnáctce zahrála druhé bogey a v druhé půlce kola byla čtyři údery nad par. Součtem obou devítek je 72 ran, Even par a pozice v šesté  desítce pořadí. Zahrála své druhé nejlepší skore v turnaji a polepšila si osm míst. Spilková skončila mezi světovou elitou na pěkném, 50. místě (+3). Za umístění obdrží částku 12.041 dolarů.

K velké radosti celé země překvapivě zvítězila Angličanka Georgia Hall (-17) před Thajkou Pornanog Phatlum (-15) a Korejkou So Yeon Ryu (-13). Setry Korda skončily obě na 42. místě (+1).

Další umístění: 4. A.Jutanugarn (-9), 7. Feng (-8), 10. Minjee Lee (-7), 11. Lydia Ko, Henderson (-6), 28. Chun, Kerr (-2), 42. M.Jutanugarn (+1), 63. MacLaren (+9).

„Jsem hlavně ráda za cut, přece jen to bylo finále po delší době,“ připomněla Klára Spilková, před turnajem pátá v evropském žebříčku Order of Merit, předchozí přestávku v turnajovém kalendáři, a následující cut na ASI Ladies Scottish Open. Po prvním kole na majoru to nevypadalo nejlépe, ale…

„Turnaj jsem rozehrála solidně, až na 11. jamku, kde jsem byla dvakrát v bunkeru a bez šance na lepší ránu. Přesto jsem cítila, že hraju dobrý golf, jen to nebylo znát výsledkově. Druhé kolo se povedlo podstatně lépe. Nijak jsem na sebe netlačila. Pokoušela jsem se hrát uvolněně, protože jinak to u mě nefunguje. Snažila jsem se nesnažit,“ glosovala Spilková postup cutem.

Třetí kolo znamenalo opět boj s náročným, ale férovým hřištěm, kde se hrálo jedenáctkrát The Open (naposledy v roce 2012 s vítězným Erniem Elsem) a nyní popáté také Women´s British Open. „Měly jsme dobré počasí a hřiště nebylo divoké. Když se trefovaly fairwaye, dal se zahrát dobrý výsledek,“ komentovala Klára Spilková výborný vstup do finálového kola. První devítku zahrála za 31 ran, 4 pod par, s dvěma birdie a hlavně eaglem na pětiparové sedmičce.

„Trefila jsem jamku chip-in, ze čtyřiceti metrů. Dobrá série se zlomila v bunkeru na desítce, kde jsem pak dala double bogey. Ještě se mi nepovedly nějaké věci a přestalo to tam padat. Přesto mě hra i turnaj moc bavily až do konce,“ dodala členka globálního týmu KPMG a hráčka národního týmu ČGF.

Pochvalovala si též přítomnost jak caddieho Martina Konečného, tak trenéra Lukáše Martince. „Oba mi psychicky hodně pomohli a udělali jsme také nějakou práci na driving range. Vracím se teď domů, první týden bude spíše odpočinkový a pak se zase vrhnu do tréninku,“ popisuje Klára Spilková, kterou čeká Lacoste Open de France od 6. září. Pokud po tomto turnaji zůstane v top 5 Order of Merit, zahraje si i následující Evian Championship, poslední major sezony.

Konečné pořadí

Skorkarta Spilkové – poslední kolo

SpilkovaWBRO18_4b

Sestřih 4. kola                                      Vítězka Ricoh Womens Open 2018 – Georgia Hall

   

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo nic moc. Spilková hrála pět bogey a dvě birdie, 75 ran a ustoupila na 58. místo (+3). Jenom o ránu lépe je na tom Nelly Korda. Hrála také 75 ran je na 55. místě o jednu pozici před Spilkovou (+2). Více se daří Jessice Korda. Hrála tři birdie a jedno bogey, 70 ran a je v je na 17. místě (-5).
Vede Thajka Pornanong Phatlum (-13) před Angličankou Georgií Hall (-12) a Korejkou So Yeon Ryu (-11).

Další pozice: 4. Minjee Lee, SH Park (-10), 7. Henderson (-8), 9. Lydia Ko (-7), 13. A.Jutanugarn (-6), 28. Chun (-2), 40. M.Jutanugarn (E).
Cutem neprošly:  Masson, Lincicome, JY Ko, Woods, Inbee Park, Lin, Hedwall, Jiménez, Tseng, Cowan, Khang,Webb,  Hull, Banon, Davies, Madsen, Skarpnord, Reid.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

SpilkovaWBRO18_3k

Sestřih 3. kola

.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole výrazně zlepšila. Hrála pět birdie a jediné bogey, 68 ran, čtyři pod par. Dostala se tak na celkové skore Even par, 41. místo,  s jistotou postupu do dalších kol.

Šideri Váňová ještě v první devítce bojovala. S jedním birdie byla v půlce kola úder pod parem. Ovšem v druhé devítce se to na ní sesypalo. Jedno double bogey, šest bogey a jediné birdie, dohromady 78 ran. Zůstala na posledním, 143. místě a dále nepokračuje.

Vede Thajka Pornanong Phatlum (-10). O druhé místo (-9) se dělí Angličanka Georgia Hall, Japonka Mimo Higa a Australanka Minjee Lee.
Jessica Korda postoupila na 15. místo (-3), Nelly Korda klesla na 31. místo (-1).

Další pozice: 7. Ryu (-6), 8. Henderson, Lydia Ko (-5), 15. A.Jutanugarn. IK Kim, Lydia Hall (-3), 24. Feng, Ciganda (-2), 43. Kerr, Chun, M.Jutanugarn (E).
Cutem neprošly: Masson, Lincicome, Jin Young Ko, Woods, Lin, Jimenez, Hedwall, Tseng, Cowan, Khang, Madsen, Reid, Clyburn, Pace, Váňová.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SpilkovaWBRO18_2kb

Sestřih 2. kola

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková si v zahajovacím kole vedla zpočátku velmi dobře. Po devíti jamkách byla se dvěma birdie a jedním bogey ránu pod par a pohybovala se v nejlepší dvacítce. Zvrtlo se to na 11. jamce, kde na pětiparu zahrála devět úderů. Po dalších dvou bogey a jednom birdie skončila na součtu 76 úderů (+4) a v druhé stovce pořadí.
Cut pro druhé kolo je zatím na hodnotě +1.

Šideri Váňovou potrápil Royal Lytham ještě víc. Osm ran na čtyřparu č. 8, double bogey na patnáctce a šest bogey dávají  skore 87 ran (+15), poslední místo v tabulce s chmurnou vyhlídkou na další osud v turnaji.

Vede Australanka Minjee Lee (-7) před Japonkou Mamiko Higa (-6). Nelly a Jessica Korda jsou obě na 28. místě (-1),

Další pozice: 3. Phatlum, MH Lee, SH Park, G.Hall (-5), 8. Lydia Ko, Gal (-4),  11. Ryu, Ciganda, Parker, M.Juranugarn, Henderson (-3), 28. A.Jutanugarn, Feng (-1), 45. Kerr, Chun, Nordqvist (E), 61. Banon, Hedwall, Davies (+1), 83. Lincicome (+2), 102. Masson, Woods, Reid (+3), 113. Van Dam, Clyburn, Inbee Park (+4), 133. Madsen, Skarpnord (+6), 138. Pace (+7).
Odstoupila Michelle Wie.

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové

SpilkovaWBRO18_1k

Skorkarta Šideri Váňové

VanovaWBRO18_1k

Sestřih 1. kola

foto Tristan Jones LET

.

Klára Spilková a Šideri Váňová

Klára Spilková a Šideri Váňová

Úvod
Dvě české profesionálky se účastní prestižního Womens British Open. Klára Spilková pošesté, Šideri Váňová poprvé.

Turnaj pořádá R&A a je opět společnou akcí a majorem LPGA a LET.  Schéma pozvánek na britské mistrovství je složité, od první třicítky Rolex Ranking, přes vítězky posledních pěti majorů, až k patnácti nejlepším z LET, atd. (Podrobně zde). V praxi to znamená, že na startu bude celá světová špička.
Hrají sestry Jutanugarn, sestry Korda, Inbee Park, Sung Hyun Park, Ryu, Feng, Lydia Ko,Wie a další hvězdy světového golfu. Chybět bude jenom Lexi Thompson, která se minulý týden odhlásila z osobních důvodů.

Spilková se účastní díky své páté pozici v žebříčku LET, Šideri Váňová se do turnaje probojovala kvalifikací.

Spilková zde loni prošla cutem a umístila se na 69. místě (+1).

Linskové hřiště Royal Lytham & St Annes Golf Clubu má par 70 a délku 6.509 metrů.

Dotace turnaje je 3,25 milionu dolarů Podíl vítězky je 487.500 dolarů. Loni zvítězila Korejka In Kyung Kim (-18).

Dalším Čechem působícím na Womens British Open je mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Leaderboard

Odkazy: Royal Lytham & St Annes GC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

Womens British Open 2018 preview

.

.