LPGA – Women´s Australian Open

18.02.2015 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lydia Ko

LPGA a LET Tour – ISPS Handa Women’s Australian Open, Melbourne, Austrálie
(19. – 22. února 2015, časový posun: +10 hodin)

Neděle – finálové kolo
Sedmnáctiletá Novozélanďanka Lydia Ko (-9)  si došla pro šestý titul. Thajka Jutanugarn neudržela krok, v posledním kole se zhoršila o čtyři údery  a uvolnila cestu mladé Ko k šestému vítězství na okruhu LPGA. Druhou pozici obsadila Korejka Amy Yang (-7), třetí skončila Jutanugarn (-4). Jessica Korda obsadila konečnou 12. příčku (E).
Další pořadí: 7. Hull (-1), 12. Nocera (E), 21. Feng, Reid (+3), 44. Garrett, Icher, A.Miyazato, Woods (+9), 66. Lindner (+16).

 

Sobota – 3. kolo
Novozélanďanka Lydya Ko a Thajka Ariya Jutanugarn (obě -7) se oddělily od zbytku startovního pole. Krok drží ještě Korejka Amy Yang (-6) na třetí pozici. Hráčky na 4. místě (-4)  už mají ztrátu tří úderů.  
Naději na vítězství ztratily Jessica Korda i Charley Hull, které se ve třetím kole zhoršily o pět a o šest úderů a jsou na 7. pozici, šest ran za čelem turnaje. 
Další pozice: 7. Hull, Korda, Recari, Nocera (-1), 17. Reid (+1), 27. Feng, Webb (+3), 39. A.Miyazato (+6), 62. Woods (+10), 66. Lindner (+11).


Pátek – 2. kolo
Vedoucí hráčka Korejka Ilhee Lee herně zkolabovala, v druhém kole zahrála 82 ran, o čtrnáct úderů hůře a prolétla výsledovkou na 51. místo (+4). V čele turnaje jsou nyní tři hráčky se skore -6. Jsou to Korejka Ha Na Jang, Novozélanďanka Lydia Ko a Thajka Ariya Jutanugarn. Jessica Korda ze zlepšila o ránu a  postoupila na 5. místo (-3).
Další pozice: 4. Hull (-4), 7. Nocera (-2), 8. Reid, Kim (-1), 26. Feng, A.Miyazato (+2), 35. Woods (+3), 59. Webb (+5).

 

Čtvrtek – 1. kolo
Korejka Ilhee Lee donesla výsledek 68 ran (-5)  a vede před Thajkou Ariyou Jutanugarn (-4). O třetí místo (-3) se dělí trojice hráček  Lydia Ko, Min Seo Kwak a Alena Sharp. Jessica Korda je na 12. místě se skore -1.
Další pozice: 6. Hull, Nocera, Reid (-2), 23. Clyburn, obě Miyazato, Webb (E), 33. Feng, Woods  (+1).
Ženské mistrovství Austrálie se pod značkou ISPS HAnda hraje po čtvrté. Na premiéře v roce 2012 získala svůj první titul tehdy osmnáctiletá Jessica Korda, když vyhrála šestičlennou rozehrávku berdíkem na druhé jamce.

 

Před turnajem
Předním hráčkám LPGA se do Austrálie zřejmě moc nechtělo, přesto je turnaj  slušně obsazen, je zde mnoho hráček z LET. Na start se postaví Korda, Mika a Ai Miyazato, Woods, Tseng, Hull, Booth, Masson, Lindner, Montgomery, Chen, Davies, Nocera, Feng, Reid, Garrett a další.

Hraje se na hřišti The Royal Melbourne Golf Club s parem 72.

Dotace turnaje je 1,2 milionů dolarů. Obhajovat bude domácí hráčka Karrie Webb.

Odkazy: Royal Melbourne GC Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje

.

.