Tahákem Phoenix Open je start Woodse

29.01.2015 | Jan Barva | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

PGA Tour – Waste Management Phoenix Open, TPC Scottsdale, Scottsdale, Arizona

(29. ledna – 1. února 2015, časový posun: -8 hodin)

Obrovskou pozornost vzbuzuje první start Tigera Woodse v kalendářním roce 2015. Woods se dal zdravotně snad definitivně do pořádku. V přípravách na sezónu ho nezastavil ani vyražený zub, o který přišel při podpoře své přítelkyně Lindsey Vonnové na závodech Světového poháru.

Největším favoritem podle PGA Power Rankings je Bubba Watson, ten skončil minulý rok dělený druhý. Dalšími favority jsou Rickey Fowler, Jordan Spieth, Patrick Reed, Hideki Matsuyama a Phil Mickelson.

Na hřišti TPC Scottsdale hraje významnou roli voda, hlavně na druhé devítce. Hřiště s parem 71 a délkou 6.598 metrů, které obsahuje jen tři pětiparové jamky, z nich je skórovací jen jedna.

Kdo by si navíc nepamatoval spektakulární závěr hřiště s vodou, která tvoří nebezpečí pro příliš dlouhé přihrávky na sedmnáctý green. Osmnáctku voda provází skoro po celé délce.

Na dohled hor a na dosah horké pouště se zde schází tradičně uznalé publikum. Hráči si hlavně pochvalují atmosféru na tříparové jamce číslo šestnáct, kde fanoušci vždy dokáží rozpoutat hotové peklo. Na zdejší šestnáctku má skvělé vzpomínky i Tiger Woods, který zde trefil v roce 1997 hole-in-one a mohl si tak užívat oslavy rozbouřeného publika.

Hráči si z turnajové dotace rozdělí 6,3 milionu dolarů (přes 150 milionů korun).

 

TPC ScottsdaleHřiště na satelitní mapěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.czFedEx Cup

 

.