Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

WM Phoenix Open 2018

31.01.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
View image on Twitter

Gary Woodland

PGA Tour – Waste Management Phoenix Open, Phoenix, Arizona, USA (1. – 4.2.2018, časový posun -8 hodin)

Neděle – finále

„Náhlá smrt“ a vítězí Gary Woodland nad Chez Reavie. Ale hezky popořádku.

Po třech kolech vedoucí Rickie Fowler ve finále chyboval, zahrál +2  a musel se nakonec spokojit s děleným jedenáctým místem (-12). Další z favoritů Jon Rahm zahrál ve finále +1 a z průběžného děleného druhého místa  se propadl na místo jedenácté (-12). Ollie Schniederjans a Brendan Steele se skóre -15 dýchali dvojici Woodland a Reavie na paty, ale s náskokem -18 mířili do playoff  právě Gary Woodland a Chez Reavie. Diváci, kteří mají rádi napětí si přišli na své, soupeřilo se až do konce.  Na jamce č. 18 se hrálo o vše. Chez Reavie neproměnil finálový krátký putt a se skóre 5 mohl již jen gratulovat svému soupeři, který zahrál jamku v paru a mohl se tak těšit ze svého třetího  vítězství na PGA Tour.

A my se můžeme těšit na další napínavé turnaje, skvělá pozvánka pro milovníky golfu.

Leaderboard

Top 10 finálového kola

phoenix_rank2018

Sestřih finálového kola

 

FowlerUSAtoday

Rickie Fowler

Sobota – 3. kolo
Až do poslední jamky Rickie Fowlera byli ve vedení čtyři hráči. Berdíkem na poslední jamce se Fowler od skupinky utrhl. Se skore -14 vede před trojicí Jon Rahm, Chez Reavie a Bryson DeChambeau (všichni -13).
Phil Mickeslon se vytáhl už na 5. místo (-12)  a na lídra ztrácí pouhé dvě rány.

Další pozice: 5. Berger (-12), 8. Haas, Woodland, Kirk, Steele (-11), 14. Kuchar (-10), 18. Noren, Schniederjans (-9), 21. Reed (-7), 26. Kizzire, Thomas, Poulter, B.Watson, An (-6), 35. Bradley, Stricker, Leishman (-5), 42. Grillo, Hadwin (-4), 50. F.Molinari  (-3).

Leaderboard

Top 10 třetího kola

Phoenix2018_3k

Sestřih 3. kola

.

Fowlerpga

Rickie Fowler

Pátek – 2. kolo
Lídr prvního kola Bill Hass odpadl. Zhoršil se o osm úderů a propadl sen 19. místo. Do čela Phoenix Open nastoupili Rickie Fowler a Bryson DeChambeau se skore -10.
„Tohle je místo, kde už jsem párkát hrál a vím, že je jenom otázka času, kdy tady vyhraji,“ nechal se slyšet Fowler.
O třetí příčku se dělí Daniel Berger a Chez Reavie (-9).
Vítěz předchozích dvou ročníků Hideki Matsuyama si v prvním kole poranil palec a do druhého již nenastoupil.
Phil Mickelson se zlepšil o pět ran a vylétl výsledovkou nahoru o 38 míst na 8. pozici (-7), na které je po dvou kolech největší tlačenice. S Mickelsonem jsou tu také Rahm, Hadwin, Schauffele, Stricker, Steele a Woodland.
Jordan Spieth a Alex Čejka neprošli cutem.

Další pozice: 5. Kirk (-8), 19. Schniederjans, B.Watson, Thomas, Snedeker (-6), 26. Reed, Grillo (-5), 33. Kizzire, Bradley (-4), 37. F.Molinari, Kuchar, Noren, Poulter (-3), 50. Uihlein, Leishman (-2), 63. Villegas (-14).
Cutem neprošli: Spieth, Finau, Cauley, Palmer, Lahiri, Choi, Bae, Blixt.

Leaderboard

Top 10 druhého kola

Phoenix2018_2k

Sestřih 2. kola                        druhé kolo na 16. jamce

  

.

Haaspga

Bill Haas

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole zahrál nejlépe Američan Bil Haas. Jeden eagle a pět birdie ho postavilo do čela turnaje se skore -7. O dvě rány zpět je na druhém místě pětice hráčů se skore -5. Jsou to Rickie Fowler, Billy Horschell, Bryson DeChambeau, Chesson Hadley a Chris Kirk.
Divácká hvězda Phil Mickelson potěšil kotel na 16. jamce berdíkem. Celkem hrál tři birdie a dvě bogey a usadil se na 46. místě (-1).
Alex Čejka hrál 74 ran a je na 108. místě (+3).
O jeden ze zajímavých momentů se postaral Jon Rahm, když na druhé jamce přihrávkou trefil na greenu ležící míč Xandera Schauffeleho, který doletě daleko za green mezi diváky. (viz vide dole).

Další pozice: 7. Rahm, B. Watson (-4), 12. UIhlein, Schauffele, Stricker, Bradley, Berger, Thomas, Steele, Grillo (-3), 29. Leishman, Matsuyama, Snedeker, Finau (-2), 46. Blixt, Poulter, Villegas, F.Molinari, Kizzire, Hadwin (-1), 65. Kuchar, Noren Reed, Simpson (E), 108. Sabbatini, Ogilvy (+3).

Leaderboard

Top 10 prvního kola

Phoenix2018_1k

Sestřih 1. kola                               Rickie Fowler – 1. kolo

  

Co se dělo na 16. jamce                                 Trefa Jona Rahma do míče na greenu

  

.

 

16jamka

Phoenix Open – 16. jamka

Úvod
Velká golfová show přichází. Hlavní město Arizony bude hostit velice oblíbený turnaj s bouřlivou diváckou účastí. Akce má obrovskou mnoha statisícovou návštěvnost, přestože koliduje se Super Bowl. Komentátoři někdy s pozitivní nádsázkou mluví o Divokém západě – Wild, wild west.
Tříparová 16. jamka (148 metrů) obklopená tribunami s dvaceti tisíci sedadly je žhavý kotel, ve kterém pokaždé probíhá obrovská show.
Spontánní a velmi populární závod kedíků na této jamce (viz video níže) před čtyřmi lety PGA zakázala.

Turnaj má skvělé obsazení. Sice bez Johnsona nebo McIlroye, ale hrát budou Spieth, Fowler, Mastuyama, Rahm, Thomas, Noren, Leishman, Finau, Mickelson, Kuchar, Hadwin a Alex Čejka.

Nejpopulárnějším hráčem je domácí Phil Mickelson, který ve Phoenixu vystudoval Arizona State University. Turnaj již vyhrál třikrát, v roce 2013 dokonce se skore -28.

Turnaj dvakrát za sebou vyhrál Japonec Hideki Matsuyama a je největším favoritem na obhájce letošního vítězství.

Hřiště TPC Scottsdale má par 71 a délku 6.664 metrů. Dotace turnaje je 6,9 milionu dolarů.

Upoutávka na Phoenix Open 2018

Dnes už zakázaný závod kedíků na 16. jamce

Leaderboard

Odkazy:   TPC Scottsdale     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

.