29.07.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
Vítěz Brooks Koepka

The International Federation of PGA Tours – World Golf Championship – FedEx St. Jude Invitational, Memphis, Tennessee, USA (25. – 28.7.2019, -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Ve finálovém souboji McIlroy – Koepka jednoznačně dominoval Američan Koepka. Hrál čistých pět birdie 65 ran, pět pod par, zatímco McIlroy pro včerejších fenomenálních 62 ranách se dnes ve finále o devět ran zhoršil. Hrál dvě bogey a jediné birdie, 71 ran, jednu nad par a skončil na 4. pozici (-11).
Koepka  posedmé zvítězil v turnaji PGA Tour. Z Memphisu si odveze prémii 1,475 milionu dolarů.
Druhé místo obsadil Američan Webb Simpson (-13). Je to letos čtvrté umístění v Top 5 a zisk 1,095 milionu dolarů.
Třetí místo obsadil Australan Marc Leishman (-12). Také pro něj je to letošní čtvrté Top 5 a odměna 602.000 dolarů.

Konečné Top 10

FedExStJude2019_top10_4k

Další umístění: 11. Rose (-7), 12. Cantlay, Spieth, Reed, Thomas (-6), 20. Johnson (-5), 27. Casey, Finau, Schauffele, Wallace (-3), 40. Garcia, Day, Matsuyama (E), 48. DeChambeau (+1), 55. Woodland (+6), 57. Mickelson (+8).

Leaderboard

Sestřih 4. kola                                             4. kolo Brooks Koepka

.

Koepka a McIlroy

Sobota – 3. kolo
Smrští devíti birdie s jedním bogey se z 13. místa posunul do čela Rory McIlroy (-12). Jen o ránu zpět je Brooks Koepka (-11).  Budou tvořit nejzajímavější finálový flight a bude se na co dívat. Odborníci tipují, že  z této dvojice vzejde vítěz. Jenže na třetím místě je lídr druhého kola Matthew Fitzpatrick (-10) a na dostřel tří úderů jsou Jon Rahm, Marc Leishman a Alex Noren  (-9).

.

Top 10 třetího kola

FedExStJude2019_top10_3k

Další pozice:  14. Wallace, (-6), 15. Rose (-5), 18. Spieth, Reed (-4), 18. Cantlay (-4), 26. Johnson (-3), 30. Schauffele (-2), 37. Finau (-1),  Day (-1), 41. Garcia, Casey (E), 48. Scott (+2), 50. DeChambeau (+3), 51. Mickelson (+4).

Leaderboard

Sestřih 3. kola                                 Rory Mc Ilroy – 3. kolo

.

Matthew Fitzpatrick

Pátek – 2. kolo
Devětadvacátý hráč žebříčku Angličan Matthew Fitzpatrick začal na prvních čtyřech jamkách čtyřmi birdie za sebou, zahrál jich celkem šest. Přidal jedno bogey a zapsal výsledek 64 ran, šest pod par, nejlepší výsledek kola. Posunul se do čela turnaje -9 a vede o dva údery před čtveřicí Cantlay, Smith, Rahm a Horschel se skore -7. Světová jednička Brooks Koepka se přiblížil na dostřel čtyř úderů. Je na 7. místě (-5). Pozici s ním sdílí Rose, Poulter a Watson. Polepšil si i Rory McIlroy. Hrál o dvě rány lépe než včera, tři birdie, 67 ran a posunul se o 11 pozic na 13. místo (-4).

Top 10 druhého kola

FedExStJude2019_top10_2k

Další pozice: 18. Thomas (-3), 22. Leishman, Fleetwood, Scott, Johnson (-2), 29. Reed, Wallace, Schauffele (-1), 33. Garcia, Kuchar, Spieth (E), 36. DeChambeau (+1), 36. Casey, Mickelson (+1).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

.

Jon Rahm

Jon Rahm

Čtvrtek – 1. kolo
Španěl Jon Rahm (-8) pokořil TPC Southwind čistými osmi birdie, hrál 62 ran. Je to skvělý výsledek nejen herně. Jon Rahm totiž přislíbil 1.000 dolarů dětské nemocnici St.Jude za každé birdie a 5.000 dolarů za každé eagle.

Španěl vede o tři údery před nejbližšími soupeři. Na druhém místě se seřadili Patrick Cantlay, Bubba Watson, Cameron Smith, Hideki Matsuyama a Shugo Imahira, všichni s výsledkem -5. Justin Rose a Bryson DeChambeau dělí 13. pozici (-3). Brooks Koepka hrál pět birdie, bogey a double bogey, 68 ran a postavil se na 18. pozici (-2) spolu s Thomasem, Fleetwoodem a Mickesonem. O ránu víc hrál Rory McIlroy, který je na 24. místě (-1). Ani jemu se nevyhnulo double bogey. Pozici se McIlroyem sdílí Dustin Johnson, Xander Schuffele, Sergio Garcia a Webb Simpson.

Top 10 prvního kola

FedExStJude2019_Top10_1k

Leaderboard

Sestřih 1. kola

.

logowgcstjude43Úvod
World Golf Championship (WGC) je sérií čtyř každoročních akcí, pořádaných Mezinárodní federací PGA Tours. Všechny čtyři WGC turnaje jsou oficiální událostí PGA Tour, European Tour, Japan Golf Tour, Asian Tour, Sunshine Tour a PGA Tour of Australasia.

Loni se hrál ještě s názvem Bridgestone Inviational. Letos turnaj získal nového sponzora a změnil název na FedEx St. Jude Invitational. Je posledním turnaje série WGC 2018/2019. První HSBC Champions vyhrál loni v říjnu Xander Schauffele, druhý Mexico Championship vyhrál letos v únoru Dustin Johnson a třetí, březnovou jamkovku Dell Technologies vyhrál Kevin Kisner.

Startovní pole je nejlepší možné. Hraje pozvaných 63 hráčů bez cutu. Na startu budou Koepka, Johnson, McIlroy, Rose, DeChambeau, Rahm, obhájce loňského vítezství Thomas,  Cantlay, Mickeslon, Schauffele, Spieth. Z první desítky žebříčku chybí Tiger Woods, Francesco Molinari.

Hraje se na hřišti TPC Southwind s parem 70 a délkou 6.624 metrů. Dotace turnaje je 10,25 milionu dolarů, pro vítěze je určen podíl 1,745 milionu. Loni zvítězil Justin Thomas.

Leaderboard

Odkazy:    TPC Southwind    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství .