WGC Dell Technologies Match Play 2017 – mistrem je Dustin Johnson

26.03.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
JohnsonDustinWGC17

Dustin Johnson

WGC – Dell Technologies Match Play, Austin, Texas, USA
(22. – 26.3.2017, časový posun -7 hodin)

Neděle – finále
Finálový souboj o mistra jamkovky sehráli Dustin Johnson a Jon Rahm. I zde vedl Johnson od začátku a po osmi jamkách už vedl o pět. Rahm vyhrál jako první až devátou jamku a postupně snížil Johnsonovo vedení až na 1UP na 16. jamce. Poslední dvě jamky však Johnson udržel, obě vypůlil, což mu stačilo k vítězství.

Dustin Johnson má skvělou sezónu. Ze šesti turnajů vyhrál tři, jednou byl druhý a je vedoucím hráčem světového žebříčku. Nyní potvrdil roli světové jedničky i v jamkovce.

Souboj o třetí místo sehráli Bill Haas a Hideto Tanihara. Až do 12. jamky byli All Square, pak ale nastoupil Haas a třemi vyhranými jamkami Japonce porazil 2/1.

Konečný pavouk jamkovky

PavoukWGCDell17o

Sestřih finále

.

Výsledek obrázku pro wgc dell match play 2017Neděle – semifinále
Dustin Johnson udržoval do třinácté jamky vedení nad houževnatým Japoncem Taniharou o jednu, dvě jamky. Na čtrnáctce srovnal Japonec skore berdíkem na All Square a udržel ho do 16. jamky. Na sedmnáctce zahrál Johnson birdie a vedl o jednu. Osmnáctou jamku vypůlili, Dustin Johnson tak zvítězil a stal se finalistou. 
Druhým finalistou je Španěl Jon Rahm. Souboj s Billem Haasem byl těsný. Až do 12. jamky byl boj vyrovnaný. Na třinácté jamce získal Rahm převahu a na patnácté navýšil vedení o dva údery.  Na šestnáctce uzavřel souboj díky birdie proti soupeřovu paru. Haase porazil o tři jamky, dvě jamky před koncem, tedy 3 & 2. 

 Sestřih semifinále

.

Sobota – čtvrtfinále
První velkou obětí jamkovky je Phil Mickelson. Odešel poražen Bilem Haasem 2/1. Španěl Jon Rahm vyprovodil přemožitele Roy McIlroye Dána Kjeldsena už z třinácté jamky výsledkem 7/5. Japonec Hideto Tanihara porazil Rosse Fishera 4/2. Dustin Johnson vyřadil Alexe Norena 3/2.

Semifinálová utkán odehrají v neděli dopoledne dvojice Dustin Johnson-Hideto Tanihara a Bill Haas-Jon Rahm.

Sestřih 1. kola pavouka jamkovky

.

 

SAustin16Gettyobota –  1. kolo pavouka jamkovky
Z
náme osazení osmifinále. V dopoledním prvním kole splnili favorité svoji úlohu. Do sobotního odpoledního osmifinále prošli Dustin Johnson, Alex Noren, Phil Mickelson, Hideto Tanihara, Ross Fisher a Bill Haas.

Pátek – 3. den turnaje, zápasy ve skupinách
Zápasy ve skupinách jsou dohrány. Ve skupině 3, 4, 6, 10 a 11,  kde byli hráči se stejným skore, se hrály rozehrávky. Známe vítěze skupin a tím 16 hráčů, kteří postupují do pavouka.

Do pavouka jamkovky se nedostali Rory Mc Ilroy a Jordan Spieth, kteří prohráli své první zápasy ve skupině.
Za branami zůstali také Hatton, Matsuyama, Garcia, Moore, Westwood a Furyk.

Výsledky zápasů – 3. den

VyslDen3b

Výsledky ve skupinách

Sestřih třetího dne

.

 

TrophyČtvrtek – 2. den turnaje, zápasy ve skupinách
Větrný čtvrtek, druhý den WGC Dell Match Play má další dvě odstoupení. Gary Woodland vzdal z rodinných důvodů zápas s Rory McIlroyem. Francesco Molinari po prohraném zápase s Thajcem Jaidee odstoupil z turnaje pro zranění zápěstí. Soren Kjeldsen a Alex Noren tak mají zdarma získaná vítězství pátečního kola.

Své zápasy vyhráli Dustin Johnson, Jordan Spieth, Phil Mickelson, Tyrrell Hatton, Sergio Garcia, Bubba Watson, Jim Furyk, Matthew Fitzpatrick, Paul Casey.
Prohráli Thomas Pieters, Hideki Matsuyama, Patrick Reed, Justin Thomas, Martin Kaymer, Marc Leishman.

Výsledky zápasů – 2. den

VyslDen2

Sestřih druhého dne

.

AustinCountryCilbWGC17Středa – 1. den turnaje, zápasy ve skupinách
První den má hned dvě překvapivé prohry. Rory McIlroy prohrál s Dánem Sorenem Kjeldsenem a Jordan Spieth prohrál  s Japoncem Taniharou. Své zápasy vyhráli Dustin Johnson, Phil Mickelson, Tyrrell Hatton, Paul Casey a Bubba Watson.
Jason Day pustil zápas s Patem Perezem a po sedmi jamkách odstoupil. Nemohl se soustředit na hru, myšlenkami byl u své matky, které budou v pátek operovat rakovinový nádor.

Výsledky zápasů –  1. den

VyslDen1

Sestřih prvního dne

.

ÚLosovaniterý – den před turnajem
V pondělí večer bylo vytvořeno 16 základních skupin. K prvním šestnácti hráčů žebříčku byly do každé skupiny vylosováni tři hráči. V každé skupině odehrají hráči od středy do pátku tři zápasy každý s každým. Šestnáct vítězů skupin postoupí do pavouka jamkovky, která začne v sobotu.

.

Základní skupiny:

Skupinyb

.

DayWGC16win

Jason Day – vítěz 2016

Úvod
World Golf Championship (WGC) je sérií čtyř každoročních akcí, pořádaných Mezinárodní federací PGA Tours. Všechny čtyři WGC turnaje jsou oficiální událostí  PGA Tour, European Tour, Japan Golf Tour, Asian Tour, Sunshine Tour a PGA Tour of AustralasiaBřeznový Mexico Championship vyhrál Dustin Johnson, Dell Technologies na jamky se hraje tento víkend, srpnový Bridgestone Invitational a říjnový HSBC Champions se hrají na rány.

Do jamkovky je nasazeno prvních 64 hráčů žebříčku OWGR, v případě neúčasti další v pořadí. Letos se z první dvacítky neúčastní Henrik Stenson, Adam Scott, Rickie Fowler a Justin Rose. Chybět bude také Adam Hadwin, ale ten má pádný důvod: bude se ženit.

Hráči budou v pondělí večer losováním rozděleni do šestnácti čtyřčlenných skupin, ve kterých bude hrát jamkovou hru každý s každým. Vítězové skupin vstoupí do pavouka šestnácti hráčů.

Tipovat vítěze jamkovky je ošemetná věc. Hra na jamky  je zajímavá právě tím, že je  plná zvratů a překvapení. Své o tom vědí Phil Mickelson, Rickie Fowler, Hideki Matsuyama, Jason Dufner, Sergio Garcia, Graeme McDowell nebo Bubba Watson, kteří loni vypadli v prvním kole nebo hned v rozřazovacích skupinách.
Můžeme tedy mluvit o papírových favoritech. Jedním je bezesporu loňský vítěz a aktuální světová dvojka Jason Day, který vyhrál skupinu 2 a dále prošel přes Snedekera, Koepku, McIlroye a ve finále porazil Oosthuizena. Dalšími jsou vítěz posledního WGC z Mexika Dustin Johnson, Jordan Spieth nebo Rory McIlroy. Ale tyto předpoklady nelze brát příliš vážně. Krása jamkovky je právě v tom, že je samé překvapení.

Hraje se na hřišti Austin Country Clubu. Par ani délka hřiště nemá v jamkovce velký význam.

Odkazy:      Austin CC     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.

Počet přečtení: 1 618
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

Reklama
27.4.LuisianaZurich Classic of New Or
27.4.Beijing, CVolvo China Open
29.4.PoděbradyGolf.cz Open Tour
30.4.ŠilheřovicGolf.cz Open Tour
4.5.Severní KaWells Fargo Championship
9.5.FloridaThe Players Championship
TOPlist