Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

WGC Dell Technologies Match Play 2019 – zvítězil Kevin Kisner

30.03.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Kevin Kisner

Kevin Kisner

WGC – Dell Technologies Match Play, Austin, Texas, USA
(27. – 21.3.2019, -7 hodin)

Neděle – finále
Úspěšným puttem do birdie na 16. jamce zvítězil Američan Kevin Kisner. Ve finálovém zápase porazil Matta Kuchara 3/2. Spravil si chuť z jamkovky loňského roku, kdy ve finále podlehl Bubba Watsonovi. Kisner prošel do finále přes Li, Oosthuizena a Molinariho. Je to jeho třetí vítězství na PGA Tour. Z  Austinu si odveze šek na 1,745 milionu dolarů.
Matt Kuchar prošel do finále přes Hattona, Garciu a Bjerregaarda.  Za druhé místo mu náleží odměna 1,095 milionu dolarů.
V souboji o třetí místo porazil Molinari Bjerregaarda 4/2

Konečný pavouk WGC Dell Matchplay 2019

Pavouk2019_final

Konečné výsledky

Sestřih posledního dne                                         Finále Kisner – Kuchar

   

Most645Neděle – semifinále
Finále jamkovky hrají Kevin Kisner a  Matt Kuchar.
Matt Kuchar zdolal Lucase Bjerregaarda 1Up, Kevin Kisner porazil Francesca Molinariho 1Up..

Sobota – čtvrtfinále
Známe semifinálové dvojice. Tigera Woodse vyřadil Lucas Bjerregaard, Kevina Na vyřadil Francesco Molinari, Louise Oostuizena vyřadil Kevin Kisner a Matt Kuchar vyřadil Sergia Garciu.
.
Dvojice semifinálových zápasů jsou:
Francesco Molinari – Kevin Kisner
Lucas Bjerregaard – Matt Kuchar

Leaderboard

.

Sobota  – osmifinále
Proti všem tipům a odhadům vyřadil Tiger Woods Rory McIlroye 2/1 a postoupil do odpoledního čtvrtfinále, kde se utká s překvapením turnaje, Lucasem Bjerregaardem. Ten si poradil s Henrikem Stensonem 3/2.
Výprask kola tentokrát dostal mladý Čiňan Haotong Li, kterého už z 13. jamky vyprovodil Kenin Kisner 6/5.

Osmifinále  – Woods  vs McIlroy

 

Most645Pátek – 3. kolo
Třetí kolo skončilo, určilo vítěze skupin a jejich nasazení do pavouka. Nejviditelnějším hráčem, který se nedostal do pavouka šestnácti nejlepších je světová jednička Dustin Johnson. Prohrál s Gracem i Matsuyamou a turnaj pro něj skončil.

 

Druhým nejviditelnějším, který se do pavouka naopak dostal je Tiger Woods. Spolu s Rory McIlroyem utvoří nejzajímavější  dvojici sobotního prvního kola vyřazovací jamkovky.

Pro experty PGA Tour jsou favorité McIlroy, Molinari a Stenson. Americké sázkové kanceláře vidí jako jasného vítěze Rory McIlroye, vypsaly na něj kurz 41/10. Na Francesca Molinariho 9/1, na Roseho 10/ a na Stensona 14/1. Na Woodse je nejlepší kurz 78/5.
Český Tipsort vypsal kurz na McIlroye 5/1, na Roseho 9/11 a na Molinariho 10/1. Kurz na Woodse je 15/1...

Zápasy 3. kola

kolo3sef

Výsledky zápasů

Sestřih 3. kola

.

Most645Čtvrtek – 2. kolo
Skončilo druhé kolo zápasů každý s každým ve skupinách.
Dnešními poraženými favority jsou Dustin Johnson, prohrál s Brandenem Grace, Bryson DeChambeau prohrál s Kiradechem Aphibarnratem, Jon Rahm s J.B. Holmesem, Tiger Woods s Brandtem Snedekerem, Phil Mickelson s Jimem Furykem, obhájce Bubba Watson s Billy Horschelem.
Dnešními vítězi jsou McIlroy, porazil Justina Hardinga, Molinari porazil Olesena, Jordan Spieth Kevina Na, Justin Thomas Matta Wallace  a Sergio Garcia Andrew Putnama.
Otloukánkem jamkovky je Korejec Si Woo Kim. Po včerejším výprasku od Jona Rahma 7/5 dostal dnes další nářez 6/4 od Matta Kuchara.

S čistým štítem, tj. se dvěma vítězstvími jsou kandidáty na postup McIlroy,  Molinari, Woodland, Kuchar, Garcia, Leishman, Grace, Furyk, Stenson a Li.

.

Zápasy 2. kola

Skupiny_2ksef

 

Sestřih 2. kola

.

 

LogoWGCDell43Středa – 1. kolo
V rozlosovaných skupinách, kde jsou k prvním šestnácti hráčům, nasazeným podle žebříčku vylosováni další tři bude hrát každý s každým a vítěz skupiny bude nasazen do pavouka vyřazovací části.
Jamkovka je atraktivní a nepředvídatelný formát, kde žádný favorit nemá nic jisté. Dobře to vědí Dustin Johnson, Rory McIlroy a Phil Mickelson, kteří loni prohráli hned v prvním kole a nakonec nepostoupili do vyřatovacího pavouka.

Překvapení letošního prvního kola přišla na úkor Phila Mickelsona, který prohrál s Henrikem Stensonem, obhájce Bubby Watsona který prohrál s Kevinem Na, Jasona Daye, který podlehl Furykovi nebo Patricka Reeda, kterého porazil Andrew Putnam.
Naopak favorit Dustin Johnson si snadno poradil s Chezem Reavie 4/3, Jon Rahm doslova vypráskal Si Wo Kima, zápas skončil už na 13. jamce 7/5 a Rory McIlroy vyprovodil Luka Lista už ze 14. jamky s výsledkem 5/4.

Výsledky 1. kola

Skupiny_1kdef

 Výsledky zápasů

 

Sestřih 1. kola

.

Trophy129 Úvod
World Golf Championship (WGC) je sérií čtyř každoročních akcí, pořádaných Mezinárodní federací PGA Tours. Všechny čtyři WGC turnaje jsou oficiální událostí PGA Tour, European Tour, Japan Golf Tour, Asian Tour, Sunshine Tour a PGA Tour of Australasia.
HSBC Championship se hrál už loni v říjnu v Číně, kde zvítězil Xander Schauffele, únorový Mexico Championship na rány vyhrál Dustin Johnson, Dell Technologies se hraje na jamky tento víkend a v červenci se hraje FedEx St. Jude Invitational na rány v americkém Tennesee.

Do turnaje je nasazeno prvních 64 hráčů světového žebříčku k půlce března, v případě neúčasti další v pořadí. Hráči jsou losem rozděleni do šestnácti čtyřčlenných skupin. K prvním šestnácti hráčů žebříčku byli do každé skupiny vylosováni další tři. V každé skupině se od středy do pátku odehrají tři zápasy každý s každým. Za vítězství obdrží hráč jeden bod, za půlení půl bodu, za prohru nic. Šestnáct vítězů skupin postoupí do pavouka jamkovky, která začne v sobotu.

Ze světové špičky nechybí  téměř nikdo. Výjimkou jsou  Rickie Fowler a Adam Scott, za které nastoupí Satoshi Kodaira  a Luke List.

Experti PGA Tour tipují na vítěze Jasona Daye, Rory McIlroye nebo Dustina Johnsona.
Český Tipsport dává kurs 11:1 na Johnsona a McIlroye, na Daye až 22:1.

Hraje se na hřišti Austin Country Clubu s parem 71 a délkou 6.615 metrů.

Dotace turnaje je 10,25 milionu dolarů, na vítěze čeká šek na 1,745 milionu. Loni vyhrál jamkovku Buba Watson, když ve finále jednoznačně porazil Kevina Kisnera 7/6.

Základní skupiny

GroupsBase

 

Odkazy:    Austin CC     Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

 

Pavouk jamkovky Dell Technologies 2018

PavoukWGCDell18Fin2

Sestřih loňského finále a zápasu o 3. místo

.