Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Westwood získal celoživotní členství na European PGA Tour

09.02.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pokud se současný světový hráč číslo jedna, Lee Westwood, někdy obával svého odchodu z European PGA Tour, může být nyní v klidu. Připojil se totiž ke skupině elitních hráčů a obdržel vzácné  a čestné doživotní členství na European PGA Tour.

V Dubaji, kde se připravoval na turnaj Omega Desert Classic, Westwood prohlásil, že tour a lidi okolo ní vždy miloval. Prohlásil, že our v jeho životě hrála velkou roli, a proto se bude snažit uchovat si tuto poctu do konce života.

George O’Grady, šéf European Tour považuje hráčovo ocenění za velké privilegium. Je to nejvyšší ocenění jaké může tour hráčovi udělit. Chtěli hráči oplatit věrnost, kterou jim za celé své působení na tour prokázal

V golfovém slova smyslu seděl během minulých 15 týdnů Westwood na vrcholu a fakt, že tuto pozici obsadilo pouze 12 hráčů za posledních pětadvacet let, ukazuje na velikost jeho úspěchu. Golfista je společně se Sirem Nickem Faldem jediným Angličanem, který kdy kraloval světovému žebříčku od roku 1986, kdy byl zaveden. Tento týden je Westwoodova pozice ale ohrožena Němcem Martinem Kaymerem a také Tiger Woods se na hřišti Emirates Club nesmí podcenit.

Westwood je zároveň třetím na evropském PGA žebříčku nejvíce vydělávajících golfistů všech dob hned po Erniem Elsovi a Colinu Montgomeriem. Zatím se mu podařilo na výhrách vydělat něco přec 20,000,000 liber, což je zhruba 569 660 000 korun. Také hrál na sedmi posledních Ryder Cupech.


Aneta Zárubová