Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Westwood vystřídá Woodse na prvním místě ve světě již 31. října

12.10.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lee Westwood je připraven na prvním místě ve světovém žebříčku Woodse vystřídat. Tiger tak bude sesazen ze svého trůnu, kde v minulých letech suverénně kraloval. Westwood v neděli prohlásil, že nepočítá s tím, že by si zahrál do listopadu, kvůli zranění kotníku.

Anglický hráč se na první místo vyšplhá, pokud se do konce měsíce nevrátí na turnaje a Woods setrvá ve svém rozhodnutí nehrát do začátku turnaje HSBC Champions, který se hraje od 4. do 7. listopadu.

Westwood se trápí se zraněním svého pravého kotníku ale i tak skončil jedenáctý na turnaji Alfred Dunhill Links Championship. Přiznal se, že mu zranění ztěžuje hru již delší dobu. Podle svých slov neměl čas na plnohodnotnou léčbu. Snažil se být co nejvíce fit na Ryder Cup, podařilo se mu to ale prý jen z 80 procent. „Myslím si, že i tak to ale byl slušný výkon, když se přihlédne ke všemu tomu adrenalinu a stresu okolo,“ vysvětloval Westwood.

Když se ho reportéři zeptali, kdy si zahraje znovu, Westwood odpověděl, že zřejmě až na turnaji HSBC v Dubaji ke konci listopadu.

Woods dominoval světovému žebříčku přes pět let, od týdne před U.S. Open v Pinehurst v roce 2005. Jeho kralování světovému žebříčku by ale mohlo být velmi krátké. S Woodsem, Westwoodem, Martinem Kaymerem a Philem Mickelsonem, kteří budou nejspíše všichni hrát na turnaji HSBC Champions v Shanghai, kterýkoliv z nich by se mohl vyšvihnout na vrchol světového žebříčku následující týden.


Aneta Zárubová