Westwood si dal s Jiménezem dobré červené a pak ho těsně porazil

01.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lee Westwood s trofejí pro vítěze Ballantines Championship

Kdo by ještě pochyboval o světové jedničce? Lee Westwood na své asijské štaci vyhrál druhý turnaj za sebou. Po Indonesian Masters v Djakartě slavil velký úspěch na Ballantines Championship v jihokorejském Ičchonu.

„Není to snadné, po jednom vítězství udržet se v dobré formě, ale čím je člověk zkušenější, tím je to lehčí,“ zářil majitel titulu a šeku na 367 500 dolarů.

Osmatřicetiletý Angličan dal vzpomenout na slavné útoky ve finálovém kole, jaké předváděl jeho předchůdce na postu světového hráče číslo 1 Tiger Woods. Neděle byla ve Westwoodově podání skvělá.

Pozdější vítěz si vytvořil dobrou pozici v dohrávce ze soboty, kdy byl program pod vlivem špatného počasí brzy přerušen. Po dokončeném třetím kole byl ještě tři rány za první pozicí.

V posledním kole zahrál Westwood 67 ran (-5) a stlačil své konečné skóre na -12. Když dorazil do klubovny, na hřišti ještě bylo několik konkurentů, kteří jeho pozici mohli ohrozit. „Teď se cítím skvěle. Ale musím přiznat, že to byly nervy, jen tak sedět a sledovat ty, kteří ještě hráli,“ přiznal.

Hřiště Blackstone Golf Clubu, táhnoucí se po úbočích hory, označil za těžké: „Hlavně to způsobuje vítr. Odhadnout to, jak se točí, nám dělalo neustále potíže.“

Nejblíže jeho výkonu se dostal Miguel Ángel Jiménez. Španěl neměl bůhvíjaký závěr. Na první devítce zapsal dvě bogey a tři birdie, ve druhé polovině hřiště už to bylo jen devět parů za sebou. Obsadil druhé místo o ránu za Westwoodem.

Ten prozradil, že v sobotu večer společně večeřeli. „Dali jsme si lahev dobrého červeného a já jsem Miguela vyzval na další den do play-off,“ prozradil první muž žebříčku, jak mu málem vyšla předpověď.

Na třetí pozici se spektakulárním způsobem dostal domácí golfista Pak Sang-hjon, jenž na poslední pětiparové jamce předvedl eagle. Také čtvrtá příčka je samostatná a patří Dustinu Johnsonovi. Američan startoval na sponzorskou pozvánku.

Westwood se v Race To Dubai dostal na šestou pozici, Jiménez se posunul na čtvrtou. Finanční žebříček evropského okruhu vede nadále vítěz Masters Charl Schwartzel z Jižní Afriky před Angličanem Lukem Donaldem a Němcem Martinem Kaymerem.