Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Westwood se vrátil do Států, nezapomněl se stavit v Augustě a zažil tam psí počasí

31.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Lee Westwood

Loni byl v Augustě druhý a body z Masters mu později pomohly stát se slavným. Vždyť to bylLee Westwood, kdo sesadil Tigera Woodse z čela světového žebříčku. I když se před Angličana později dostal Martin Kaymer, je právě Westwood vysoce sledovanou osobou.

Pořadatelé Shell Houston Open, které bude pro řadu hráčů generálkou na nadcházející první major sezony, prokázali cit pro situaci a nasadili Westwooda do flightu s Philem Mickelsonem, jenž bude v Augustě obhajovat titul, a s Anthonym Kimem, pro změnu obhájcem prvenství z jejich turnaje.

Ostatně, Kim byl na US Masters 2010 třetí, takže v Georgii budou muset při vymýšlení top flightu zauvažovat originálněji, když jim jejich texaští kolegové tento model tak trochu vyfoukli.

Westwood zvolil turnajový program hodný mistra. Po dvou dílech World Golf Championship, hraných v zámoří, se vrátil domů. Odpočíval, trénoval a do Spojených států se vrátil v neděli a dal najevo, že se koncentruje na další vrchol sezony. Místo aby zamířil rovnou na letiště v Humble u Houstonu, zastavil se v Augustě.

„Zahrál jsme celou osmnáctku, ale v psím počasí. V dešti a pod takovými mraky, to není ten pravý trénink na Masters,“ oznámil na Twitteru.

Přestože není členem PGA Tour, získat sponzorskou pozvánku na turnaji jako je Shell Houston Open pro něj není problém. V Redstone GC byli rádi, když se jim v lednu podařilo uzavřít dohodu o startu tehdejší světové jedničky. Jakmile to organizátoři oznámili, zvýšilo se tempo prodeje lístků.

„Rád se před důležitým turnajem dostávám do soutěžní nálady, proto jsem rád, že tady můžu hrát,“ poděkoval Westwood a na otázku, zda modelace hřiště do tvaru podobnému Augustě hráčům pomáhá, dodal: „Tak osobité hřiště, na jakém se hraje Masters, je těžké napodobit. Ale je pravda, že rychlost greenů se tady snaží udělat stejnou, takže to je dobrá příprava.“

Westwood se loni připravoval na Masters rovněž tady a v konečném pořadí se dělil o osmé místo. Tak vysoko se letos ještě nedostal nedostal. Před dvěma zmíněnými turnaji WGC hrál tři asijské podniky European Tour a jeho dosavadním vrcholem je patnáctá pozice z Dubai Desert Classic.

Nad tím ovšem zkušený hráč mávl rukou. „Teď teprve přichází část roku, kdy začínám hrát dobře. A já teď cítím, že mi to jde,“ navnadil fanoušky.

Před necelým rokem v Augustě byl Westwood blízko tomu, aby zelené sako vítěze po letech opět oblékl Evropan. Naposledy tuto poctu získal v roce 1999 José María Olazábal.

Úřadující držitel koruny pro nejlepšího hráče European Tour ale neudržel vedení, jež mu patřilo po třetím kole. Přestože v neděli zahrál -2, Mickelson ho předstihl o tři rány.

Konečné skóre druhého v pořadí -13 ovšem vzbudilo respekt. V posledních patnácti letech se našel pouze jediný hráč s lepším výsledkem, a to Tiger Woods při svých vítězstvích v letech 2001 (-16) a 1997 (-18).

Westwood zkrátka budí na americké půdě pozornost, protože si ho lidé pamatují, jak skácel Woodsův trůn. Také na jeho úvodní tiskové konferenci v Redstone polovina otázek směřovala na to, jaké je být číslem 1. „Příjemné,“ odpovídal napůl mechanicky a napůl potěšeně Angličan.

To, že by se na nejvyšší post rád vrátil, dokázal vzápětí: „Rád bych tady byhrál. Vážně. Prospělo by to mé sebedůvěře pro příští týden. Cítím, že jsem za uplynlulé tři týdny udělal pokrok. Je tady ale silná konkurence a někdy sice hrajete hodně dobře, ale najde se někdo, kdo to dokáže líp.“