Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Westwood odstupuje z PGA Championship

09.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Anglický golfista, Lee Westwood byl v pátek donucen odstoupit z turnajů Bridgestone invitational i PGA Championship, kvůli svému zranění, které zároveň vážně zpochybňuje jeho účast na Ryder Cupu.

Westwood, který tento rok skončil druhý na Masters i British Open, si během červencového French Open poranil lýtko. Následně začal mít problémy s otokem pravého kotníku, které vyvrcholily minulý pátek. Světový hráč číslo 3, měl šanci na první pozici, kdyby vyhrál právě Bridgestone Invitational. Na druhé kolo si nechal kotník pevně obvázat a zafixovat a odehrál s ním 76 ran.

V pátek prohlásil, že bude v klidu až do té doby, než se vše ustálí a bude mu lépe. Nyní mu nezbývá, než doufat, že se mu zranění zahojí před začátkem Ryder Cupu. Později odpoledne z turnaje odstoupil, jak mu bylo doporučeno. Westwood také přiznal, že v noze nemá žádnou sílu a nemůže se na ni moc spoléhat. Na PGA Championship ho vystřídá Kevin Sutherland.

Tento rok Westwood zaznamenal  jediné vítězství na PGA Tour, a to na St. Jude Classic, týden před U.S. Open. Zranění si sice přivodil dva týdny před začátkem British Open, ale i tak se mu podařilo skončit na druhém místě. Nyní si není vůbec jistý, kdy si zahraje znovu.

„Chtěl bych hrát, jak nejlépe umím a také trénovat, což bohužel teď vůbec nepřipadá v úvahu, nemohu ani odpalovat. Je to takový bludný kruh,“ řekl reportérům ještě na Bridgestone Invitational. Ten den pro Westwooda ale zdaleka neskončil. Hned poté, co podepsal skórkartu, byl vybrán ještě na antidopingové testy.

Westwood má již zarezervované místo v evropském ryder-cupovém týmu, jako vedoucí hráč na money-listu. Ryder Cup se hraje od 1.-3. října ve Walesu.


Aneta Zárubová