Westwood bez kedíka

08.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ani kedíkům se nevyhýbají zranění. Billy Foster, který nosí hole Lee Westwoodovi bude několik týdnů mimo hru. Zranil si koleno při fotbalovém zápase. Podle agentury Reuters bude nyní s Westwoodem dočasně spolupracovat kedík Freda Couplese, Casey Kerr.

Světová golfová trojka bude muset mít na příštích pár týdnů náhradu za svého kedíka, počínaje turnajem Wells Fargo Championship v Severní Karolíně. Jeho obvyklá kedík, Billy Foster, si poranil koleno při charitativním fotbalovém zápase a jeho hojení vypadá bohužel na delší dobu. Na U. S. Open, které se hraje 14. -17. června v San Francisku, by už ale měl být v pořádku.

„Špatně došlápl a natáhl si něco v koleni, mimo by měl být snad jen čtyři týdny. Uvidí se hlavně po jeho rentgenu, na který jde v pátek po svém návratu do Anglie,“ vysvětlil Westwood reportérům minulou středu, zatím co se připravoval na čtvrteční zahájení turnaje na hřišti Quail Hollow Club.

Westwood s Fosterem spolupracují od turnaje Irish Open před třemi roky, a tak je jasné, že budou anglické světové trojce v průběhu nadcházejících týdnů chybět jeho rady. „Zná mou hru velice dobře, bude to pro mě velká ztráta, ale nehody se stávají,“ říká Westwood. Foster také běžně jezdí dvakrát ročně na lyže a nikdy se mu ještě nic nestalo, a pak se stane malá chyba při fotbale a je vystaráno. Westwood už je ale na tour ostříleným hráčem a podobné náhlé krize je zvyklý zvládat s přehledem.

Náhradou za Fostera Casey Kerr, který nosil bag vítězi Masters z roku 1992, Fredu Couplesovi. Casey byl navíc přítomen také na letošním Masters, takže si zažil velký psychický nápor, také má zkušenosti s mnoha hráči.

Westwood má na Quail Hollow tento týden šanci na návrat na svůj ztracený golfový trůn. Nicméně devětatřicetiletý rodák z anglického Worksopu má i jiné důležité cíle. Tím hlavním je vyhrát major. „Pokud by se mi to podařilo, myslím, že první místo ve světovém žebříčku by následovalo samo,“ dodal. Od začátku roku se Westwoodovi velmi dařilo, zaznamenal úspěch v Indonésii, skončil druhý na Dubai Desert Classic a třikrát skončil v nejlepší čtyřce během pěti startů na PGA Tour. Sám si pochvaluje svou krátkou hru.

Aneta Zárubová