Watson ovládl Amen Corner

14.04.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jako nejtěžší jamka vyšla z letošního Masters čtyřka, rozhodnutí o výhře Bubby Watsona padlo v nedělním kole na osmičce a devítce. Nicméně pokud jde o nejnebezpečnější úsek, stále je za něj považován Amen Corner. Jak tady dopadlo ve čtyřech kolech třináct hráčů, kteří v součtu dosáhli skóre alespoň na úrovni even par, od jedenácté po třináctou jamku? Watson zde jasně předčil konkurenci.

Prapůvodně začíná Amen Corner druhou ranou na jedenáctce a končí odpalem na třináctce, pro měřitelnost jsou důležité celé jamky. I když Watson to tak úplně nebere. „O jamkách takto nepřemýšlím, stejně jako nemyslím na švih. Nehraji golf kvůli výsledkům, ale protože ho miluji,“ vyhnul se tomu, aby našel klíčové pasáže hřiště Augusta National.

Loni na Amen Corner vítěz Adam Scott zahrál ve čtyřech kolech výsledek -2, ovšem lepší byl Tiger Woods na děleném čtvrtém místě, předvedl -3. Šestnáct z jednadvaceti šampionů od roku 1994 zahrálo na jamce č. 13 birdie nebo dokonce lepší výsledek. Watson tu ve finále zahrál právě birdie a navíc v kole převedl jedenáct jednoputtů.

 

.