Watneyho fantastické patování znamenalo výhru

04.07.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí

Nick Watney, vítěz AT&T National.

Čtyři birdie v posledním kole stačila, aby Nick Watney udržel až do konce vedení v AT&T National, které mu patřilo už po sobotě. Američan vyhrál s konečným skóre 13 ran pod par a svým bezchybným výkonem připravil diváky o větší drama.

To by se bývalo mohlo na hřiště Aronimink Golf Clubu dostavit v případě mimořádného výkonu některého z konkurentů, ale žádný takový se nenašel. Ten nejvážnější Rickie Fowler, jenž byl po třech dnech na stejné úrovni s lídrem, dokonce kolo totálně pokazil. Zahrál 74 (+4) a propadl se až na dělené 13. místo. “Je to velké zklamání. Celý týden jsem hrál dobře, ale teď jsem neudělal vůbec nic,” uznal poražený.

Třicetiletý Watney zažívá nejlepší sezonu v kariéře. Letos už vyhrál Cadillac Championship, turnaj minisérie World Golf Championship, a poprvé v životě si v jednom roce připsal i druhé prvenství. Inkasoval za ně 1,116 milionu a zvýšil svůj letošní zisk na víc než čtyři miliony dolarů. “Po 27 jamkách jsem měl cíl udržet se v turnaji. Proto jsem nadmíru spokojený,” připomněl vítěz svůj pomalý rozjezd.

“Jamky ale jako by se pro mě zvětšily,” použil častou golfovou frázi. A skutečně. Na členitých greenech si počínal nadmíru sebevědomě a jestli se někde zrodilo jeho vítězství, pak zde. Watney předvedl ne několik, ale hned celou plejádu skvělých puttů.

Jakpak by nebyl sebevědomý, když si do neděle přinesl psychickou podporu v podobě rekordu hřiště. Jeho sobotních 62 ran je zároveň hráčovo nejlepší letošní kolo. Rekord těsně před Watneyem překonal i Chris Kirk, ale jeho 63 se dlouho na piedestalu neohřálo.

Jinak ozdobil letošní ročník turnaje, jehož hostitelem je Tiger Woods (momentálně zraněný) a výtěžek jde přes jeho nadaci na charitu, Robert Allenby. Na tříparové čtrnáctce o délce 194 yardů zahrál hole-in-one. Vzápětí však přišlo bogey a Australan obsadil konečné dělené šesté místo.

Samostatně druhý skončil Jihokorejec K.J. Choi. Ten původně začal něco jako velkou stíhací jízdu, ale po solidní sérii birdie chyboval na patnácté jamce, zapsal double bogey. Drive poslal do roughu, který byl extrémně nepříjemný, další rána šla pro změnu du bunkeru a z něj golfista přehrál green. Jeho konečná ztráta za vítěze činí dva údery. “Nick hrál jako šampion. Nemohl jsem s tím nic udělat,” složil svému přemožiteli poklonu.

Stejně jako pořadí na prvním a druhém místě turnaje vypadá čelo bodového žebříčku FedEx Cup. Světový hráč číslo 1 Angličan Luke Donald klesl na třetí pozici za Američana a Korejce.

Odkazy: … Aronimink Golf Club … Satelitní mapa hřiště … Stránky turnaje … Světový žebříček …  Finanční žebříček