Walmart NW Arkansas Championship

24.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Walmart NW Arkansas Championship Presented by P&G, Pinnacle Country Club, Rogers, Arkansas, USA
(21. – 23. června 2013, časový posun: -7 hodin)

 

Inbee Park

Neděle – finálové kolo
V korejském play-off rozhodla o vítězství světová jednička Inbee Park. Díky birdie na pětiparové osmnácté jamce porazila svoji krajanku Ryu So-yeon, obě zakončily tříkolovou část turnaje s výsledkem -12 . Třetí místo získala Japonka Mika Mijazato s odstupem jednoho úderu. Svoje kvality opět prokázala šestnáctiletá novozélandská amatérka Lydia Ko, která se umístila na čtvrté pozici jen dvě rány za nejlepšími. Němka českého původu Sandra Gal je v šeseté desítce konečného pořadí.
Volný průchod asijským konkurentkám dala domácí Stacy Lewis výkonem na úrovni even par 71. Nedokázala dostatečně nahradit ztrátu v podobě double bogey z pětiparové sedmičky. Ryu hrála dvě rány navíc na čtyřparu číslo 13, ale vrátila se do hry zásluhou birdie na dvou závěrečných jamkách, avšak také Park předtím na samý závěr skórovala a čekala, zda ji někdo vyzve do rozehrávky. V ní se pak prosadila druhou ranou před green a vynikající pitch jí připravil pozici na jeden putt do birdie. „Mám dojem, že jsem dokázala proměnit dost puttů,“ vystihla příčinu svého dalšího triumfu v sezoně vítězka dvou letošních majorů. Poražená uznala kvality své tréninkové partnerky: „Když jsme přišly na osmnáctku, připadala jsem si jako na tréninku. Vůbec jsem nebyla nervózní, věděla jsem, že vyhrát může jen jedna.“
Další pořadí: 4. S. Lewis (-10), 7. Pettersen, Creamer, Recari (-9), 11. A. Mijazato (-8), 13. Feng (-7), 17. N.Y. Choi (-6), 25. Hedwall, Pressell, Boeljon (-4), 35. J.Y. Shin (-3), 46. Gulbis (-1), 55. Gal (E), 57. Tseng (+1).

Sobota – 2. kolo
Mika Mijazato vyklidila pole, klesla na dělené deváté místo a uvolnila cestu na špici jiným, mimo jiné své japonské krajance Chii Arimura, dosud na zámořském okruhu nepříliš proslavené. Ta ale první není zdaleka sama, spolu s ní mají průběžné skóre -10 další tři hráčky: Jihokorejka Ryu So-yeon, Španělka Beatriz Recari a hlavně domácí oblíbenkyně Stacy Lewis. Korejská světová jednička Inbee Park je jednou z golfistek na dělené páté pozici a má odstup dvou úderů. Němka českého původu Sandra Gal prošla cutem na 46. místě.
„Bude to velký tlak,“ uvědomuje si před finálovým kolem Lewis, hnaná dopředu věrnými a hlučnými fanoušky. Podle ní se ukáže na sedmnácté jamce, jak si stojí šance té které hráčky. „Také Ryu si myslí, že se ještě může stát leccos. „Greeny jsou přívětivé, takže některá z nás může zahrát opravdu nízké skóre,“ přisvědčila.
Další pořadí:
11. Creamer (-6), 18. A. Mijazato, Tseng, Pettersen (-5), 24. Feng (-4), 33. J.Y. Shin (-3), 46. N.Y. Choi, Gal (-1), 64. Ch. Kim (E).
Cutem neprošly:
Lincicome, Wie, Ciganda,  Masson.

Pátek – 1. kolo
Po dlouhé době se nejlepším kolem 65 ran (-6) připomněla Japonka Mika Mijazato a převzala vedené s náskokem jednoho úderu na Jihokorejku Ryo So-yeon a Američanku Angelu Stanford. Následuje desítka hráček na děleném čtvrtém místě s odstupem dvou ran na první pozici, mezi nimi mimo jiné ve formě hrající Norka Suzann Pettersen a Američanka Stacy Lewis, donedávna světová jednička. Ta současná Inbee Park z Koreje se drží na dohled na dělené třiadvacáté pozici (-2).
Mijazato tady sahala po vítězství už loni a přitakala, že charakter arkansaského hřiště jí sedí. „Nejsem žádná ranařka, ale druhou ránu mám hodně dobrou. Dokážu se dostat docela blízko praporku,“ charakterizovala svou hru. Také prozradila, že nedávno vyměnila mallet za klasický typ putteru. „Takže jsem s ním včera hodně trénovala hlavně putty ze střední vzdálenosti a vyplatilo se mi to, cítila jsem se mnohem jistější,“ děkovala své tréninkové píli.
Další pořadí: 14. Creamer, Tseng, Gulbis (-3),  23. I. Park, Ch. Kim, Ciganda (-2), 53. Gal, Feng (E), 76. Hedwall (+1), 96. A. Mijazato (+3), 122. Wie (+4).

Turnaj hraný na tři kola je v kalendáři zámořské ženské série od roku 2007. Dotace rovné 2 miliony dolarů (38,34 milionu korun) svede na hřiště s parem 71 a měřícím 5 842 metrů po herní přestávce opět skoro celou ženskou špičku, jen mizivá část se šetří na nadcházející US Women´s Championship. Němka Sandra Gal zastupuje dvojici česky hovořících hráček, zatímco Američanka Jessica Korda chybí. Loni tu zvítězila Japonka Ai Mijazato a přiletěla obhajovat titul. Norka Suzann Pettersen bude ohrožovat druhou pozici ve světovém žebříčku domácí hráčky Stacy Lewis, zatímco Jihokorejka Inbee Park o post jedničky nepřijde ani v případě nezdařeného cutu. Lewis jako bývalá studentka University of Arkansas bude mít výraznou podporu domácího publika. To je tradičně hlučné, zejména kolem greenu zkrácené tříparové sedmnáctky, kam jsou situovány tribuny.

Odkazy: … Pinnacle Country ClubHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňské zpravodajství na golf.cz