Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vyrovnaný boj na PGA Tour

16.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Z prvního mísa turnajů PGA Tour na nás stále útočí jiná jména. Phil Mickelson vyhrál Masters, Rory McIlroy zazářil na Quail Hollow s rekordem hřiště, 62 ran, také se objevil nadějný Rickie Fowler, zatímco se Tiger Woods snaží o navrácení své formy.

Na Tour tedy již delší dobu chybí dominantní hráč, který by přilákal více diváků. Nabízí se otázka, jestli je pro golf víc vzrušující a zábavné mít někoho, kdo vyhraje třeba šest turnajů v řadě, nebo šest různých hráčů, kteří si výhry rozdělí mezi sebe. PGA Tour by měla doufat spíš v tu druhou možnost, protože taková je současná situace. Na PGA Tour nyní sice hraje mnoho vynikajících hráčů, ale zdá se, že se ani jednomu z nich zatím nedaří nějak výrazněji vyniknout.

Odborníci se shodují, že bez takové, na první pohled viditelné figury je PGA Tour oslabená a není tak divácky přitažlivá. Jsou ale  i tací, kteří naopak tvrdí, že je pro golf dobře, když mají mladí hráči možnost zabodovat. Je ale dobře známo, že Tigerův vliv na televizní sledovanost v minulosti je markantní a potvrzuje tedy teorii o dominantním hráči.

 Výzkumy prokázaly, že lidé daleko více fascinuje, když jeden z hráčů vystoupí z davu a začne ostatní porážet. To se pak najednou zájem o golf rapidně zvýší. Tak nyní nezbývá nic jiného, než počkat na Tigera, nebo na nějakého jiného fenomenálního hráče.

Aneta Zárubová