McIlroy: Vyhrát v Oakmontu by byl můj největší úspěch

17.06.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A

Rory McIlroy, foto: Pavel ZíkaSedmadvacetiletý Rory McIlroy má na kontě už čtyři vítězství na major turnajích – US Open, British Open a dvě trofeje z PGA Championship. Ke kompletnímu Grandslamu mu schází ještě zelené sako.

Severní Ir uznává, že ještě nikdy nevyhrál na podobném hřišti jako je Oakmont – dějiště letošního US Open.

„Majory, které jsem vyhrál, seděly mému stylu hry. Vyhrát na hřišti jako je Oakmont, s takovými podmínkami, jaké tu momentálně panují, by byl můj největší herní úspěch. Byl bych na sebe hodně hrdý,“  říká hráč, který jak nám historie napovídá, by se klidně mohl stát novým šampiónem.

V průběhu 20. století zde vyhrávali především siloví hráči, a důležitá byla i přesná hra železy. Zvítězili zde třeba Ben Hogan, Jack Nicklaus, Johnny Miller nebo Ernie Els.

A právě přesnost bude v Oakmontu opravdu důležitá. Bude se tu hrát podle pravidla: tref se na fairway, nebo jsi skončil. Internetem už kolují videa, ve kterých je vidět, jak husté roughy na hráče čekají. „Myslím, že driverem hrát moc nebudu,“ přiznává McIlroy a dodává. „Spíše než driverem budu z týčka hrát dvojkou železem.“

Rory McIlroy má po dvanácti jamkách zatím v nedohraném 1. kole US Open skore +4.