Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Výhra s přítelkyní u bagu

16.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sergio Garcia s přítelkyní

Způsoby, jakým lze vyhrát turnaj, jsou různé, stejně jako okolnosti, za kterých k tomu dojde. Sergio García přejel konkurenci na Thailand Golf Championship navzdory  tomu, že nemohl využívat služeb profesionálního caddieho. Hole mu totiž odnosila přítelkyně.

Třiatřicetiletý Španěl čekal na další titul právě dvanáct měsíců, naposledy vyhrál na Johor Open v Malajsii, tedy rovněž na turnaji Asian Tour, kde se radoval už  počtvrté. V Amata Spring Country Clubu za sebou nechal o čtyři rány druhého Henrika Stensona ze Švédska a řekl: „Jsem velmi, velmi šťastný. Nemohu se dočkat, až se  vrátím domů do Švýcarska a trochu se vyspím.“

Je otázka, jestli ho Katharina Boehm nechá před Vánoci dostatečně odpočívat. Na dárky její přítel vyděláno má a teď by jí měl ještě vyplatit podíl z výhry 180 tisíc  dolarů. „Je to poslední turnaj v roce, tak jsme se dohodli, že mi bude kedit,“ uvedl na dané téma García.

Šampioni týdne
Dawie Van der Walt (30 let, Jižní Afrika, majitel šesti profesionálních titulů)
– stal se prvním domácím vítězem Nelson Mandela Championship;
– díky tomuto titulu vyhrál Order of Merit jihoafrické Sunshine Tour a díky tomuto prvenství získal právo startu na Open Championship a Cadillac Championship v příštím roce;
– posunul se poprvé v životě do druhé stovky světového žebříčku.

Sergio García (33 let, Španělsko, svého času „nejlepší hráč bez major vítězství – až na Masters byl na zbylých třech jednou druhý)
– majitel pětadvaceti profesionálních titulů;
– jeho letošní zisky na turnajových dotacích přesáhly v přepočtu hranici tři miliony dolarů;
– ukončí rok na 12. místě světového žebříčku.

Harris English (24 let, Spojené státy americké, letos dvě vítězství na PGA Tour)
Matt Kuchar (35 let, Spojené státy americké, letos dvě vítězství na PGA Tour)
– společně vyhráli Franklin Templeton Championship, exhibiční turnaj Grega Normana v Tiburón Golf Clubu v Naples na Floridě rekordním výkonem -34;
– English nikdy nehrál profesionální týmovou soutěž, jen jako amatér Walker Cup;
– Kuchar vyhrál dvakrát Presidents Cup (2011 a 2013), ale dvakrát byl členem neúspěšného výběru v Ryder Cupu (2010 a 2012).

Paul Wesselingh (52 let, Anglie, klubový profesionál, má tři starty na majorech, všechny na The Open a z nich jen jeden úspěšný cut v roce 2004)
– vyhrál MCB Tour Championship, finále Senior European Tour, na hřišti Constance Belle Mare Plage na Mauriciu výkonem -14 ve třech kolech o pět ran před dvojicí konkurentů;
– vyhrál počtvrté v sezoně a zároveň Order of Merit letošní Senior Tour ziskem 311 644 eur před Dánem Steenem Tinningem (206 087) a Angličanem Simonem P. Brownem (181 493).

Čína (Čang Lien-wej, Chuang Wen-i, Jang Kuang-ming, Jen Pin, Chuang Ming-ťie, Wu Kchang-čchun, Su Tung, Tou Ce-čcheng, Wu A-šun, Wang Ming-chao, Li Čchao, Li Sin-jang)
– vyhrála třetí ročník týmové soutěže Dongfeng Nissan Cup organizovanou sérií OneAsia Tour. Na domácí půdě v CTS Tycoon Golf Clubu v Šen-čenu porazila Asijsko-pacifický výběr 12,5:11,5. V třídenním utkání rydercupového formátu získali Číňané titul poprvé, rozhodli o něm v nedělních singlech, které vyhráli 7:5.