Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Vyhlídky Tigera Woodse na Masters: Mmm-hmmm

15.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tiger Woods opustil hřiště Blue Monster usměvavý. Poprvé od června loňského roku se na turnaji PGA Tour umístil v top 10. Na Cadillac Championship se sice podělil o desátou pozici s dalšími čtyřmi hráči, tři dny se v Doralu tvářil kysele, ale nakonec spokojeně zamával publiku.

Na čtrnáctinásobného vítěze majorů nic moc, ale jak řekl Američan před zahájením druhého turnaje minisérie WGC: „Jsem rozvedený a mám děti. Zkuste to a budete vědět, o čem mluvím.“

Jinými slovy: když se o děti starala manželka a on ji podváděl, byl v pohodě a měl na všechno čas. Teď se víc věnuje otcovství a už není ani sexuální ani golfovou mašinou.

Jenže se blíží US Masters, tedy turnaj, který si Woods vybral ke svému loňskému comebacku po téměř pětiměsíční přestávce, zaviněné notoricky známou aférou s jeho nevěrami. Nic naplat, první podnik velké čtyřky má začátek už 7. dubna a příležitost získat zelené sako dokáže vyvolat slinění v ústech každého profesionála.

Zvlášť u někoho, kým emoce tak cloumají. Když měl zpravodaj agentury Reuters přepsat Woodsovu odpověď na otázku, jaké šance si v Augustě dává, zvolil tento shluk písmen: „Mmm-hmmm“.

Bývalá světová jednička, momentálně pětka, rozhodně neobjíždí turnaje jako nějaký světoběžník. Od začátku roku hrál všehovšudy čtyři turnaje, po exhibičním Tavistock Cupu (pondělí, úterý) má další přestávku. V příštím týdnu se přihlásil na Arnold Palmer Invitational v Bay Hill na Floridě. Pak zase pauza.

O své hře hovořil v Doralu zcela podobně jako před turnaji, které mu nevyšly. Nový švih už mu víceméně jde, je potřeba ho zažít, je to proces, celkově se to zlepšuje, jsou to kroky správným směrem, víc se musí zaměřit na patování…

Jedna věta z hodocení byla výjimečná. „Je dobré, že jsem tady udělal některé chyby, protože to jsou chyby tak zřetelné, že vyšly najevo.“ Woods tedy ví, co občas dělá špatně.

Je otázka, zda to bude stačit na konkurenci, jaká se sejde při Masters. Woods ho vyhrál čtyřikrát. Naposledy v roce 2005, ale od té doby neskončil hůř než šestý a od svého prvního vítězství v roce 1997 se pokaždé vešel do top 22.

Nikdy v tomto období ale nebyl rozvedeným otcem.