19.10.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí

Mikko Ilonen

European Tour – Volvo World Match Play Champonship, Ash, Kent, Anglie (15. – 19.10.2014, časový posun – 1 hodina)

Neděle – finále
Mistrem světové jamkovky se v severském finálovém souboji stal Fin Mikko Ilonen. Švédského soupeře Henrika Stenson porazil 3/1.
Třetí místo získal protagonista prvních  čtyř kol Holanďan Joost Luiten. V souboji o třetí místo porazil Jihoafričana George Coetze na 19. jamce.

Neděle – semifinále
Doposud suverénní cestu k titulu Holanďana Joosta Luiten zastavil Fin Mikko Ilonen. Ten Ilonen, kterého Luiten porazil v prvním kole 1Up. Pět berdíků Ilonena proti třem Luitenovým znamenalo vítězství 2Up a otevřenou cestu do finále.

Stejně tak se v semifinále opakoval souboj Švéda Henrika Stensona s Jihoafričanem George Coetzem. V prvním kole se rozešli remízou, v semifinále byl o jednu jamku úspěšnější Stenson.

O titul Mistra světa v jamkové hře budou bojovat seveřané Mikko Ilonen a Henrik Stenson. O třetí místo budou hrát Joost Luiten a George Coetze.

Sobota – čtvrtý den, čtvrt finále
Kdo zastaví Luitena? Holanďan Joost Luiten zvítězil již počtvrté. Tentokrát smetl Španěla Pablo Larrazábala, se kterým skončil už na 13. jamce prvním výrazným výsledkem celé jamkovky 6/5. Jihoafričan George Coetze vyřadil rydercupového Patricka Reeda 2/1. Ve švédském duelu byl úspěšnější Henrik Stenson. Svého krajana Jonase Blixta porazil 2Up.
Vítězství se nedočkal Victor Dubuisson. Podlehl Finovi Mikko Illonenovi 2Up.

Semifinálové dvojice jsou Illonen-Luiten a Stenson-Coetze.

Pátek – třetí den
Belgičan Joost Luiten zůstává jediným neporaženým hráčem se šesti body za tři vítězství. Ve třetím kole porazil Severoira Graeme McDowela 2Up.  Američan Patrick Reed si spravil chuť na Jamie Donaldsonovi za jeho vítězný bod v Ryder Cupu, porazil ho na 16. jamce. Naopak hráčem bez výhry je Francouz Lévy.
Do sobotního čtvrtfinále půjdou první dva hráči z každé skupiny.

Čtvrtek – druhý den
Ze včerejších vítězů se podařilo zopakovat úspěch pouze Victoru Dubuissonovi a Holanďanovi Joost Luitenovi, mají po dvou vítězstvích. Dubuisson skončil s Lowrym na 16. jamce, Luiten vyprovodil Levyho z 15. jamky.
V ostatních případech slavili včerejší poražení. Opět šlo o těsné výsledky.

Středa – první den
Ve svých zápasech zvítězili McDowell, Luiten, Casey, Blixt, Dubuisson a Lowry. Zápasy byly vzácně vyrovnané, končilo se v nejhorším na 16. jamce. Ve čtvrtek se pokračuje v zápasech, jejichž rozlosování najdete v tabulce níže.

Šestnáct  hráčů čtyř skupin se utká o titul jamkového mistra. Na jamkovku jsou pozvání  obhájce loňského vítězství, vítěz Race to Duabi 2013, vítěz Volvo Golf Champions 2014, vítěz Volvo China Open 204, vítěz Scottish Open 2014, první tři hráči světového žebříčku, první tři hráči Race to Dubai po The Open, vítězové čtyř majorů a jedna divoká karta.

Hrát se bude na hřišti International London Golf Clubu s parem 72 délkou 6.489 metrů.